Zbytečně jsme se ocitli na šikmé ploše, říká Maďar. S dalšími opatřeními souhlasí

Ještě nedávno patřil k expertům, kteří o opatřeních proti šíření koronaviru rozhodoval. Epidemiolog Rastislav Maďar s dalšími opatřeními souhlasí, podle jeho názoru se však Česko ocitlo na šikmé ploše úplně zbytečně.

Rastislav Maďar
doporučujeme

Česko hlásí nový rekord v počtu nově nakažených lidí, za středu jich přibylo 2139. Ještě bez znalosti čísel za včerejší den oznámilo ministerstvo zdravotnictví nová opatření, která budou platit od pátku. Nově budou zakázány vnitřní hromadné akce na stání nad deset lidí.

S přitvrzením souhlasí také epidemiolog Rastislav Maďar, podle jehož názoru momentálně sklouzáváme po šikmé ploše. „Česká republika se na ni při včasném zásahu vůbec nemusela dostat,“ řekl expert webu irozhlas.cz.

„Určitá represivní protiepidemická opatření se zavést musí,“ dodal někdejší šéf pracovní skupiny resortu zdravotnictví s tím, že předpokládá, že je ministerstvo bude prezentovat právě dnes.

Maďar si vyjádřil i k novým, volnějším pravidlům karantény. Podle názoru epidemiologa se tak stát snaží „ochránit už dost zahlcený systém a zmírnit dopady četných karantén na životy lidí a chod společnosti“. O nově zjištěná vědecká data se podle něj takové rozhodnutí neopírá.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ředitelé nemocnic by vyhlášení nouzového stavu uvítali

21.09.2020 22:06 Aktualizováno Ředitelé nemocnic v krajích by většinou uvítali vyhlášení nouzového stavu kvůli pořizování…

Zemřel první český lékař s covidem. Počty nakažených zdravotníků prudce…

21.09.2020 22:06 Aktualizováno V České republice zemřel první lékař nakažený novým typem koronaviru. Upozornil na to prezident…

V Praze přibylo za 24 hodin opět téměř 300 případů covidu

21.09.2020 19:57 V Praze přibylo od nedělního večera 283 prokázaných případů nemoci covid-19. Je to zhruba o 110…

Hamáček: Při 120 000 nakažených hrozí omezení lůžkové péče. Může to nastat…

21.09.2020 19:21 Pokud počet nakažených koronavirem přesáhne za měsíc 120.000 osob, hrozí omezení lůžkové péče v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama