Covid-19 na severu Čech: V Ústeckém kraji je 11 případů nákazy

V Ústeckém kraji je po víkendu 11 případů nákazy na nový typ koronaviru. Mezi dnes vyhodnocenými vzorky na onemocnění COVID-19, které byly z kraje zaslány do laboratoře, byly zachyceny tři pozitivní. Zdravotníci odebrali během víkendu v regionu na 50 vzorků k testu na nový typ koronaviru. ČTK to dnes řekl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Z třech posledních případů se dva lidé zúčastnili lyžařského zájezdu v Benátsku, jsou ze skupiny muže z Děčína, který byl před týdnem hospitalizován v Praze. Ve třetím případě jde o dvaasedmdesátiletého rodinného příslušníka, který se nakazil v Česku od osob z tohoto zájezdu. Informoval o tom ve zprávě Krajské zdravotní primář infekčního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Pavel Dlouhý.

"Tři nové případy byly zachyceny díky provedení odběru v domácnosti, což jen potvrzuje, že tyto výjezdy skutečně mají smysl," uvedl náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní Aleš Chodacki.

Pacienti s negativním výsledkem testu jsou v případě dobrého zdravotního stavu propuštěni domů nebo, pokud byli vyšetřováni ambulantně, zůstávají v domácí izolaci. "Aktuálně je na infekčním oddělení hospitalizováno 12 pacientů včetně jedné ženy umístěné na jednotce intenzivní péče. Mezi těmito dvanácti jsou také čtyři lidé s prokázanou infekcí, všichni jsou v dobrém stavu," uvedl Dlouhý. "Naše oddělení je připraveno případy s těžkým průběhem přijímat a izolovat je," zdůraznil primář.

Infekční oddělení v pondělí vyčlenilo stanici č. 3 výlučně pro případnou hospitalizaci pacientů s COVID-19.

V karanténě je v kraji několik desítek lidí, na začátku víkendu jich bylo 70, nyní přibyly zejména rodiny, které se vrátily z dovolené v Itálii. Jarní prázdniny v pátek skončily dětem na Teplicku.

Zdravotníci na žádost hygieniků o víkendu odebírali vzorky především od lidí z okolí v pátek potvrzeného případu v kraji, kterým je žena z Litoměřic. Ta se před týdnem vrátila z lyžování v Itálii. "Odběr vzorků je velmi náročný, protože zdravotníci se musí stále převlékat," řekla ČTK ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková. Lyžařka byla po návratu z dovolené doma, příznaky se objevily až po několika dnech.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stav epidemie v ČR v mezinárodním srovnání je unikátní, tvrdí statistici

08.04.2020 19:25 Stav epidemie covid-19 v Česku je v mezinárodním srovnání i v rámci Evropy podle ředitele Ústavu…

Epidemie Covid-19 je v Česku pod kontrolou, ujišťuje Vojtěch. Hamáček…

08.04.2020 18:59 Aktualizováno V ČR se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) podařilo zastavit nekontrolované…

Mrtvých s covid-19 v ČR už je téměř 100. Dnes zatím přibylo 204 případů…

08.04.2020 18:22 Počet zemřelých s nemocí covid-19 dnes v Česku stoupl na 99, od rána přibylo osm obětí. V naprosté…

Chytrá karanténa by dnes měla používat první mapy, prozradil Prymula

08.04.2020 17:23 První paměťové mapy z dat mobilních operátorů jako součást chytré karantény by se podle náměstka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy