Češi se navzdory covidu nahrnuli do zoo. Ve městech kolabovala doprava

Lidé dnes měli velký zájem o návštěvy zoologických zahrad. V pražské Troji bylo maximálního množství 4000 návštěvníků podle facebooku zahrady dosaženo již za hodinu a čtvrt po otevření. Kvůli velkému zájmu návštěvníků o zoologickou zahradu na Svatém Kopečku u Olomouce dnes zkolabovala doprava.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

 Jak ČTK řekla mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová, velký zájem dopoledne zkomplikoval dopravu v oblasti, kterou musela na místě řešit hlídka dopravní policie ve spolupráci s městskými strážníky. Podobné problémy dnes zaznamenaly i další české zoo.

Lidé si podle aktuálních vládních opatření v zahradách mohou prohlédnout jen venkovní expozice a počet návštěvníků je omezen na 20 procent kapacity. Podle facebooku trojské zoo byl limit naplněn již kolem 10:15 a zahrada vyzvala další návštěvníky, aby návštěvu odložili minimálně na odpoledne, nebo lépe na jiný den.

Siřišťová ČTK řekla, že právě naplnění kapacity způsobilo hlavní problémy v dopravě, protože lidé, kteří již nemohli do zoo jít, auta obraceli a vraceli se zpátky. "Tím vznikaly kolony. Na místě jsme měli hlídku dopravní policie, která v úzké spolupráci s městskými strážníky situaci řešila," řekla.

Odpoledne se podle mluvčí zahrady Lucie Dosedělové situace uklidnila. "Těsně před 15:00 jsme již mohli otevřít všechny vchody v běžném režimu a už se tedy netvořily žádné fronty," sdělila. "Děkuji návštěvníkům za jejich přízeň pražské zoo a za trpělivost, kterou projevují ve vztahu ke komplikacím vyvolaným stávajícími epidemickými opatřeními," uvedl ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Podobné problémy dnes hlásily i další zoologické zahrady, například v Ostravě nebo v Olomouci. Zoologické a botanické zahrady se v omezeném režimu otevřely v pondělí 12. dubna, před tím byly od 18. prosince, kvůli epidemické situaci v zemi uzavřeny. Loni nesměly fungovat od 13. března do 27. dubna a poté znovu od 9. října do 2. prosince.

U olomoucké zoo zkolabovala doprava, policie uzavřela příjezdové komunikace

Kvůli velkému zájmu návštěvníků o zoologickou zahradu na Svatém Kopečku u Olomouce dnes zkolabovala doprava. Policie tam musela po poledni uzavřít příjezdové komunikace. Po 15:00 se podařilo provoz na Svatý Kopeček obnovit bez omezení, sdělil dnes ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman.

"Krásné počasí vylákalo velké množství návštěvníků do zoologické zahrady na Svatý Kopeček. Z důvodu extrémního dopravního zatížení zde doprava zkolabovala. V rámci zajištění bezpečnosti jsme ve spolupráci s Městskou policií Olomouc uzavřeli příjezdové komunikace na Svatý Kopeček," uvedl Hejtman po poledni.

Mluvčí zahrady Iveta Gronská dnes ČTK řekla, že v sobotu navštívilo zahradu 4500 lidí, dnes od rána do 12:30 3500 lidí. "V daný okamžik jsme se vždy dostali s návštěvností pod 3000 osob," uvedla mluvčí s ohledem na povolenou pětinovou návštěvnost z celkové kapacity.

Stejná dopravní situace se na místě nastala před dvěma týdny, kdy olomouckou zahradu navštívilo o víkendu 10.500 lidí. Policisté kvůli kolapsu dopravy museli v sobotu na zhruba hodinu a půl uzavřít i příjezdovou cestu. V neděli byla situace klidnější.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama