Hasiči budou v úterý rozvážet milionu antigenních testů pro školy

Hasiči budou v úterý rozvážet 2,9 milionu testů, které jsou určeny pro školy. Distribuovat je budou ze skladu na Letišti Václava Havla v Praze po celém Česku na předem určená místa, v krajích pak další rozvoz zajistí krajští hasiči.

Eurozpravy.cz

ČTK to dnes sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR (HZS ČR) Nicole Studená. Zakázku na dodání 5,6 milionu antigenních testů do škol vyhrála v minulém týdnu firma Targo Promotion. Jde o neinvazivní testy s odběrem z přední části nosu od čínského výrobce Sejoy. Testy budou školám poskytnuty ve dvou distribucích.

"Zapojeno bude celkem šest vozidel Záchranného útvaru HZS ČR a 13 příslušníků a devět vozidel Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR s devíti zaměstnanci. V krajích pak zajistí další distribuci do obcí s rozšířenou působností většinou HZS krajů," uvedla mluvčí k rozvážce první části testů. Nakládka ve skladu začne v úterý v 8:00, přítomen bude i zástupce ministerstva školství, dodala.

Dodávka bude sloužit pro potřeby škol v období od 24. května zhruba do 13. června. Do 21. května mají školy rezervu antigenních testů na krajských pracovištích Národního pedagogického institutu (NPI). Firma Targo Promotion začala s dodávkou antigenních testů v minulém týdnu, kvůli potřebě dostat testy do škol co nejrychleji se podle předsedy Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavla Švagra řešila možnost distribuce prostřednictvím hasičů přímo do jednotlivých krajů rovnou ze skladu dodavatele. Ministerstvo školství informovalo v minulém týdnu školy, že nejpozději do středy 19. května obdrží kraje dodávku antigenních testů pro školy, které by jim měly vystačit do 13. června. Druhá část testů má termín dodání do 24. května.

Distribuční seznamy pro dodávku jsou stanoveny na základě údajů o počtu pracovníků a žáků, které školy vykázaly v dotaznících. Školy dostanou na každého žáka a zaměstnance jeden antigenní test na každý týden výuky.

SSHR vypsala ještě jedno výběrové řízení na 4,7 milionu antigenních testů pro školy, které by měly pokrýt potřeby škol od půlky června do konce školního roku. Počty testů pro toto období se stanoví v mimořádném dotazníku, které budou školy vyplňovat nejspíš na přelomu května a června. Budou v něm vykazovat pouze odhadovaný zůstatek testů k 13. červnu. Pokud školy ministerstvu oznámí, že se rozhodly zajistit testování prostřednictvím testů PCR, ministerstvo jim poskytne antigenní testy jen pro období do závazně oznámeného data přechodu.

Témata: EZ

Hasiči z domů v Kyjově odklidili stovky litrů nebezpečných chemikálií

24.06.2021 12:55 Aktualizováno Hasiči z objektů v Kyjově na Hodonínsku dnes dopoledne odklidili stovky litrů nebezpečných…

Smrt muže v Teplicích: Na internetu se objevilo další video, předchází…

24.06.2021 12:13 Na internetu se objevilo další video s Romem Stanislavem Tomášem, který zemřel v sobotu v Teplicích…

Dokud u nás byli Sověti, vše se mohlo ještě zvrátit. Odchod komplikovali…

24.06.2021 12:00 ROZHOVOR – Pod okny domova mu denně pochodovali okupanti. Hudební skladatel a zpěvák Michael Kocáb,…

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

24.06.2021 11:31 Aktualizováno Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře druhý blok. Spadly…

Majitelka obchodu kvůli dezinformacím zakázala vstup očkovaným. Hrozí ji…

24.06.2021 09:00 Dvě cedule zakazující vstup lidem očkovaným mRNA vakcínami proti novému typu koronaviru umístila u…

Květnové omezení středních škol bylo nezákonné, rozhodl Nejvyšší správní…

23.06.2021 16:45 Plošné omezení středních škol prostřednictvím zákazu osobní přítomnosti studentů bylo nezákonné,…

Česká národní banka zvýšila základní úrokovou sazbu

23.06.2021 16:37 Aktualizováno Pro dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu…

Zahajovací ohňostroj s hudbou Pink Floyd, druhý jako pocta Morriconemu.…

22.06.2021 16:00 Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24.…

V bytové nouzi může být až 61 tisíc českých domácností, ukázala analýza

22.06.2021 13:45 V provizorním bydlení, nevyhovujícím bytě či bez domova v Česku může být až 61.000 domácností. V…

Počasí: Silné bouřky zasáhly především jižní Moravu a Vysočinu. Tisíce…

22.06.2021 11:52 Aktualizováno Silné bouřky a vítr, který je doprovázel, zaměstnaly hasiče i v noci na dnešek a dnes ráno, zejména…

Související:

Právě se děje