Kauza vraždy dítěte z Přerova je u soudu, obžalované hrozí až výjimečný trest

Případ vraždy tříleté dívenky v Přerově je již u olomouckého krajského soudu. Z činu je obžalovaná její matka, soudce Petr Sušil případ otevře v první polovině srpna. Jednání má naplánováno na tři dny, je možné že padne i rozsudek.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Třiadvacetiletá žena podle kriminalistů dítě zavraždila ve svém bytě loni v srpnu, hrozí jí 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Policisté již dříve případ označili za jeden z nejtragičtějších v regionu.

Hlavní líčení je naplánováno na 10. až 12. srpna, stane se tak zhruba měsíc od podání obžaloby a téměř přesně po roce od vraždy. "Jednání je naplánováno na tři dny. Zda padne rozsudek, uvidíme. Snažím se to většinou nařídit tak, abychom to mohli třetí den po závěrečných návrzích případně dotáhnout," řekl ČTK soudce Sušil. V případu se již u soudu uskutečnilo také vazební zasedání, obžalovaná zůstala ve vazbě, dodal soudce.

Tragédie se stala loni 14. srpna, tělo dítěte bylo nalezeno v jednom z bytů v Purkyňově ulici v Přerově. Kriminalisté podali obžalobu v červnu, s uzavřením případu čekali na výsledky znaleckých posudků. Z nich nakonec vyplynulo, že je žena za své jednání zodpovědná.

Pro policisty, kteří na místě byli, šlo o jeden z nejhorších případů, jaký v kariéře zažili. "Matka, která se vzorně stará o svou tříletou dceru po celou dobu, co je na světě, z nějakého důvodu dívenku usmrtí, a to dokonce několika smrtícími mechanismy. Přes údery, rdoušení, škrcení kabelem od pračky až po bodání," uvedl již dříve šéf olomoucké kriminálky Jan Lisický.

Žena v minulosti užívala drogy, dosud nebyla stíhaná. Motiv jejího jednání policisté nevysvětlili, objasnit by se tak mohl až u soudu. Příjezdu policie podle obyvatel domu předcházelo zmatené chování matky dítěte, svědci tehdy mluvili o tom, že pobíhala po sklepě. Žena byla obviněna v nejpřísnějším odstavci, vraždu spáchala podle kriminalistů zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza žen viněných z propagace neonacismu se opět otevře, osvobozující…

03.08.2020 14:09 Obvodní soud pro Prahu 2 se bude muset znovu zabývat případem žen, které čelí obžalobě z podpory a…

Kreml nás vnímá jako gubernii, která musí poslouchat. Odstup bychom si…

03.08.2020 14:07 Aktualizováno ROZHOVOR – Dezinformace jsou součástí hybridní války a v dnešní době se s nimi setkává každý…

Chudoba a stigma. Jak pomoci dětem vězněných rodičů? Masarykova univerzita…

03.08.2020 13:31 V Česku je aktuálně až 40.000 dětí, které mají minimálně jednoho rodiče ve vězení. Uchovat vztah…

Lidé se loučili s hercem Janem Skopečkem (†94). Měl zvláštní druh humoru,…

03.08.2020 12:53 Aktualizováno Ve strašnickém krematoriu v Praze se dnes uskutečnilo poslední rozloučení s hercem a dramatikem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama