Na českém internetu byli loni nejvíc vyhledáváni Gott s rodinou, skokanem v žebříčku je Schumacher

Ivana Gottová, Karel Gott a hned za nimi jejich dcera Charlotte byli loni osobnostmi, jejichž vyhledávání na portálu Seznam.cz v minulém roce nejvíce narostlo. Úmrtí Karla Gotta se dostalo v podobě sousloví "Den státního smutku" i na vrchol seznamu skokanů mezi zprávami a kauzami. Sportům kralovalo MS v hokeji před biatlonem a tenisovým turnajem ve Wimbledonu. Vyplývá to z údajů Seznamu na jeho blogu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ze zahraničních osobností nejvíce poskočil zájem o bývalého závodníka Formule 1 Michaela Schumachera. Do žebříčku osobností se loni dostaly také zástupkyně britské královské rodiny, vévodkyně Meghan a Kate. Z českých osobností pak uživatelé internetu vedle rodiny Gottových velmi často vyhledávali herečku Jiřinu Bohdalovou a zpěvačku Lucii Vondráčkovou.

Zábavě kralovaly loni seriály. Na prvním místě byla Výměna manželek. Lidé ale své oblíbené herce a příběhy pravidelně sledovali také na internetu, protože hned v závěsu se umístil seriál Lajna 2. Mezi trojicí skokanů se umístil dále seriál Most!.

V kategorii komerčních produktů se výrazně projevil přechod na digitální televizní vysílání. Výraz "Set Top Box DVB T2", který se umístil na druhé příčce, lidé ho hledali hlavně kvůli této změně TV příjmu. Více poskočil jen mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 7. Chytrých mobilů bylo v žebříčku nejvíce. Loni nový iPhone byl v pořadí skokanů devátý. Do desítky se dostaly i Škoda Kamiq a Fritéza Delimano.

Jednotlivá témata jsou zobrazovaná na základě toho, jaké dotazy jsou aktuálně zaznamenávány vyhledávačem Seznamu. Zobrazují se na domovské stránce Seznam.cz na řádku pod vyhledávacím polem, kde jsou prezentovaná v podobě hypertextových odkazů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda za 2,5 miliardy. Obvinění 16 osob kvůli zkrácení DPH souvisí s…

30.09.2020 10:55 Případ obvinění z krácení daně z přidané hodnoty (DPH) se škodou 2,5 miliardy korun, o kterém v…

Volby 2020: Otevřela se drive-in místa, zájem o hlasování z auta je zatím…

30.09.2020 09:58 Aktualizováno V Ústí nad Labem za hodinu od otevření volebního místa pro hlasování z auta vhodilo hlas do urny…

Hasiči na Náchodsku bojují s rozsáhlým požárem, vyhlášen třetí stupeň…

30.09.2020 09:45 Desítky hasičů zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem v obci Suchý Důl na Náchodsku.…

Psychiatr vysvětlil, proč lidé těžce snáší omezení. Mladí jsou prý…

30.09.2020 09:01 Omezení zaváděná v souvislosti s epidemií koronaviru na řadu lidí dopadají negativně. Někteří z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama