Orkán Sabine udeří na Česko. Nabijte si mobily a notebooky, vyzývá Havlíček

Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před větrem, který má dnes a zítra zasáhnout Českou republiku. V pondělí má foukat extrémně silně. Ministr průmyslu a dopravy proto upozorňuje občany, aby si např. nabili mobilní telefony či notebooky.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Karel Havlíček
doporučujeme

Meteorologové dnes zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před větrem, který má dnes zasáhnout Českou republiku. V noci má být podle jejich předpokladu vítr na většině území republiky velmi silný, postupně ale zesílí a v pondělí bude foukat extrémně silně.

Zejména v západní polovině ČR bude mít v nárazech ojediněle rychlost až 110 kilometrů v hodině. V pondělí večer a v noci vítr přechodně zeslábne, aby se v úterý ráno vrátil s menší intenzitou, uvádí ČHMÚ.

V souvislosti s orkánem Sabine vyšlo na stránkách ministerstva průmyslu a obchodu varování pro občany. Ministr Karel Havlíček v něm mimo jiné vyzývá lidi, aby se zabývali stavem vybraných elektrických přístrojů.

"Jsme v trvalém kontaktu s drážními hasiči, silničáři, letovým provozem, provozovateli přenosové soustavy i energetiky. Jsou v pohotovosti a upozorňují veřejnost, aby lidé při cestování byli opatrní. A pokud to jde, zajistili si například svoje mrazáky, ledničky, nabili si počítače, telefony aj. To samozřejmě preventivně, kdyby vítr pokácel stromy nebo poškodil rozvody a došlo k výpadku proudu," vzkazuje vicepremiér. 

Vznikla také koordinační skupina vedení Správy železnic, Ředitelství silnic a dálnic, Řízení letového provozu a firem ČEZ a ČEPS, která ho bude o situaci informovat. "Potenciálni problémy budeme řešit spolu s premiérem. Nic nepodceňujeme a budeme průběžně informovat veřejnost," dodal Havlíček. 

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Orkán Julie pustošil Česko: Zatopené domy, uvolněné střechy, stromy na…

24.02.2020 09:14 Aktualizováno Hasiči zasahovali v Ústeckém kraji z neděle na pondělí kvůli silnému větru u 113 událostí.…

Po vichřici Julie je bez proudu 30 tisíc domácností

24.02.2020 09:13 Aktualizováno V Česku je dnes ráno po nedělní vichřici bez dodávek elektřiny 30.000 domácností. Distribuční…

Silný vítr dorazil do Česka. Padají stromy, komplikace na železnici

23.02.2020 23:33 Aktualizováno Česko dnes odpoledne opět zasáhl silný vítr a také stoupaly hladiny některých řek. Vítr dosáhl síly…

Na západě Čech je bez proudu na 500 domácností, ČEZ poruchy rychle…

23.02.2020 20:22 V Plzeňském a Karlovarském kraji bylo k 20:00 bez elektrického proudu zhruba 500 odběrných míst. Za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama