Pardubickou Explosií otřásl výbuch, čtyři vážně popálení. Na místo jede ministr

Výbuch v pardubické továrně Explosia dnes ráno vážně popálil tři lidi. Záchranáři je převezli do popáleninového centra v Praze. Čtvrtý člověk utrpěl zranění hlavy a byl převezen do nemocnici v Hradci Králové. Podle mluvčího společnosti Martina Vencla výbuch nastal ve výrobě střelného prachu. Do podniku míří ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hasiči
doporučujeme

Dva popálení mají zranění na více než 30 procentech těla a záchranáři je uvedli do umělého spánku, uvedl mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý. "Dva jsou ve vážném stavu, jeden se středně těžkým poraněním," řekla později ČTK mluvčí vinohradské nemocnice v Praze Jana Roubalová.

Podle Vencla po 7:00 začal hořet střelný prach. Zásah hasiči ukončili asi po hodině. "Nehodu jsme oznámili báňskému úřadu, na místě nehody je policie," řekl ČTK Vencl. Vedení firmy ustanovilo kvůli nehodě vyšetřovací komisi. Provozu společnosti se výbuch výrazně nedotkl.

Na místo neštěstí míří ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Chce vidět stav na místě, dohodnout se na dalším postupu, zjistit dopady na provoz, případně na okolí a informovat se o stavu zraněných.

"Explosia je podnik stoprocentně vlastněný státem a spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Proto jsem zrušil veškerý program a jsem na cestě do Pardubic," řekl ČTK Havlíček.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové na místě výbuchu zasahují pouze podnikoví hasiči. "Od nás tam jel jen vyšetřovatel," řekla ČTK Horáková.

Explosia vyrábí výbušniny a střeliva. Firma existuje od roku 1920, od roku 2002 ji stoprocentně vlastní stát. V říjnu 2018 v areálu Explosie zničila exploze málo používaný mostek. Výbuch nikoho nezranil. Nehoda mírně omezila provoz firmy, společnost za ni dostala později pokutu od báňského úřadu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadné zmizení Čechů v Albánii. Stali se oběťmi obchodníků s orgány?

11.11.2019 17:58 Spisovatel Josef Habas Urban tvrdí, že tři čeští studenti ztracení v roce 2001 během společné…

Církev a hasiči se přou kvůli kostelu v Gutech, biskupství nechce ustoupit

11.11.2019 17:55 Aktualizováno Spor moravskoslezských hasičů a církve kvůli protipožárnímu zabezpečení stavby repliky kostela v…

Stav jednoho zraněného z Explosie se zlepšil, další stále bojuje o život

11.11.2019 14:54 Žádná ze čtyř komisí, které vyšetřují požár a výbuch ve státním podniku Explosia v Pardubicích,…

Tomáš Řepka zůstává za mřížemi. Polepšení se neprokázalo, řekl soudce

11.11.2019 13:04 Aktualizováno Okresní soud v Plzni dnes nepustil fotbalistu Tomáše Řepku podmíněně z vězení. Řepka totiž nesplnil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama