Policie dál pátrá po seniorce z Oskavy. Prohledá lesy, kam se voda rozlila

Především na zalesněnou oblast mezi Oskavou a Dolní Libinou na Šumpersku se dnes zaměří pátrání policistů po čtyřiasedmdesátileté ženě z Oskavy, která se pohřešuje v souvislosti s bleskovými záplavami. Jde o oblast, kam se voda po nedávných povodních rozlila do širokého okolí. Lokalita byla v předchozích dnech velmi těžko dostupná.

krimi
doporučujeme

ČTK to dnes sdělila šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Seniorku hledají policisté již týden. Větší rozsah pátrání se plánuje na středu.

Oblast mezi Oskavou a Dolní Libinou procházeli policisté i v předchozích dnech, práci jim však ztěžoval těžko dostupný terén. "Protože bylo o víkendu příznivé počasí, mohli myslivci a další dobrovolníci započít s úklidem popadaných stromů a naplavenin. Na mnoha místech byla nasazena těžká technika, v součinnosti s hasiči se pokračovalo v odklízení naplavenin v řece a v čištění propustků," uvedla policejní mluvčí.

Kvůli likvidačním pracím byla od sobotního poledne uzavřena také silnice na místní část Nemrlov. "V rámci pátrací akce postupujeme tak, jak nám to aktuální stav a klimatické podmínky dovolí. Pátrací akci většího rozsahu připravujeme na středu 17. června," dodala policejní mluvčí.

Pohřešovanou ženu bezúspěšně hledají desítky policistů a hasičů od minulého pondělí. Pátrají po ní zhruba v desetikilometrovém úseku mezi Oskavou, Dolní Libinou, Novou Hradečnou až k Šumvadu, jde o obce po toku Oskavy a jejích přítoků, které bleskové povodně před týdnem zasáhly nejvíce. Oskava, odkud žena pocházela, je jednou z obcí, které ničivé záplavy v noci na pondělí postihly nejvíc. Sílu přívalových dešťů, jež v okamžiku zvedly hladinu řeky Oskavy, dokazuje i utržený most mezi Oskavou a Bedřichovem.

Rozsáhlejší pátrací akci s nasazením většího počtu policistů i techniky policie původně plánovala na dnešek, odložila ji však až na středu tento týden. Svou roli hrají právě podmínky v oblasti.

Ničivé záplavy, které postihly Uničov a okolí a jižní část Šumperska minulý týen v noci na pondělí, mají dosud jednu oběť, osmačtyřicetiletou ženu z místní části Šumvaldu Břevence.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi si hotely v Praze na léto rezervují většinou na poslední chvíli

05.07.2020 14:57 Hotelové řetězce v Praze mají většinu rezervací zatím od tuzemských cestovatelů. Pobyty si…

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 100 lidí

04.07.2020 21:01 Aktualizováno Hasiči dnes v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v…

Lidem věřícím dezinformacím nemá smysl oponovat, shodli se účastníci…

04.07.2020 10:14 REPORTÁŽ - Českem se šíří dezinformace a konspirační teorie o sítích 5G. Například město Jeseník…

Češi v červnu polevili v opatřeních proti covidu, ukázal průzkum

03.07.2020 19:06 Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy