Soud opět zrušil trest pro exministra Vondrušku, kauza se bude řešit nanovo

Odvolací senát zrušil bývalému ministrovi pro místní rozvoj Rostislavu Vondruškovi stotisícový peněžitý trest, který mu v lednu uložil Obvodní soud pro Prahu 2 za rozdávání voucherů agentury CzechTourism. Případ vrátil k novému projednání, vyplynulo z informací na justičním webu.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Vondrušku spolu s někdejší ředitelkou příspěvkové organizace Andreou Gregorovou viní obžaloba ze zneužití dárkových poukazů v hodnotě několika set tisíc korun. Oba vinu odmítají, bývalý ministr stíhání označuje za politickou objednávku.

Pražský městský soud vrátil kauzu prvoinstančnímu soudci již podruhé, rozhodl o tom ve čtvrtek v neveřejném jednání. Poprvé zrušil verdikt z loňského února, na jehož základě dostala dvojice podmínky. Rozsudek podle odvolacího senátu obsahoval řadu chyb.

Obvodní soud následně opět shledal Vondrušku i Gregorovou vinnými. Bývalému ministrovi uložil peněžitý trest ve výši 100.000 korun. Někdejší ředitelce agentury o 20.000 vyšší, protože podle nepravomocného rozsudku způsobila větší škodu. Ani s tímto rozhodnutím městský soud nesouhlasil. Případ tak bude muset projednat obvodní soud potřetí.

Vondruška vedl agenturu CzechTourism deset let s krátkou přestávkou, kdy působil jako ministr v úřednické vládě Jana Fischera. Podle nepravomocného rozsudku v letech 2012 až 2014 jako generální ředitel agentury nakoupil dárkové poukazy na víkendové wellness pobyty v českých hotelech za zhruba 600.000 korun.

Pouze část z nich však údajně použil k určenému účelu, tedy k podpoře českého turismu. Další dal svým lékařům, kamarádům nebo synovi. Dopustil se tak trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Dárkové poukazy podle verdiktu rozdávala i Gregorová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus v Jihlavě: Na radnici budou roušky povinné, město zvažuje…

11.07.2020 17:03 Aktualizováno Jihlavský magistrát zavede od pondělí 13. července povinné nošení roušek při vstupu do budov úřadu.…

Pražští policisté pátrají po ženě, která trpí epilepsií

11.07.2020 15:57 Pražští policisté pátrají po třicetileté Haně Burdové, která trpí epilepsií a musí pravidelně…

Opakované testy na covid-19 ve Vodňanské drůbeži jsou negativní

11.07.2020 11:52 Opakovaně negativní test na koronavirus má 104 zaměstnanců firmy Vodňanská drůbež z holdingu…

Na Kutnohorsko se vracejí roušky, omezeny jsou hromadné akce. V ČR je přes…

10.07.2020 20:10 Aktualizováno Kvůli ohnisku koronaviru v obci Církvice budou muset lidé na Kutnohorsku od půlnoci znovu nosit ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy