Soud začal projednávat dvojnásobnou vraždu v Břeclavi, obžalovaný vinu popřel

Až 20 let vězení, případně výjimečný trest, hrozí Antonínu Štaubertovi, který dnes stanul před Krajským soudem v Brně. Čelí obžalobě z dvojnásobné vraždy v Břeclavi. V přípravném řízení devětadvacetiletý muž vinu popřel, dnes po zahájení hlavního líčení odmítl odpovídat na otázky soudce i státního zástupce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

soudy
doporučujeme

"Jsem nevinen," řekl Štaubert stručně novinářům, když jej eskorta odváděla z jednací místnosti. Soud bude pokračovat v dubnu výslechy znalců a svědků. Dnes senát s předsedou Michalem Zámečníkem prodloužil Štaubertovi vazbu. Zdůvodnil to například hrozbou vysokého trestu.

Štaubert podle obžaloby v rodinném domě v Břeclavi vraždil v noci na 6. srpna 2019. Obětí činu se stali 89letý muž a 44letá žena. Muži pachatel zasadil desítky bodných a řezných ran, ženě téměř stovku.

Policisté se domnívají, že Štaubert, který se s oběťmi krátce znal, přišel do domu krást. Majitel jej překvapil, a tak zabil nejprve jeho a poté i spolubydlící ženu. Z domu si odnesl několik tisíc korun a nějaké šperky, řekl novinářům státní zástupce Petr Bejšovec. K důkazům shromážděným proti Štaubertovi se vyjadřovat nechtěl, nejprve je musí projednat soud.

Nezaměstnaný Štaubert, otec pěti dětí, který chodí s pomocí berle, v minulosti vypověděl, že na místo vraždy přišel večer opilý na pozvání majitele. Hned když vstoupil, dostal ránu do hlavy a spadl ze schodů do sklepa. Ztratil vědomí, a když se probral, uviděl mrtvého majitele, poté našel v ložnici i zavražděnou ženu. Zpanikařil a utekl, policii nevolal. Bál se, že mu nikdo neuvěří, že je nevinen.

Policii zalarmoval druhý den odpoledne syn jedné z obětí. Kriminalisté na místě zajistili daktyloskopické i biologické stopy, o pomoc požádali případné svědky z řad veřejnosti, pracovali také se záznamy z městských kamer.

Když vyšetřovatelé později oslovili Štauberta, dobrovolně se dostavil na policii. Jako podezřelý se k činu přiznal. Později ale vinu popřel a stěžoval si na předešlý nátlak kriminalistů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měsíc s koronavirem v ČR: Přes 3000 nakažených, řada restrikcí, kritika…

31.03.2020 08:23 První tři případy potvrzené nákazy novým typem koronaviru se v ČR objevily 1. března. Šlo o lidi,…

Češi a Slováci se při pandemii COVID-19 nejvíce bojí zdražování, ukazuje…

30.03.2020 16:58 Největší starost při současné koronavirové pandemii dělá Čechům a Slovákům možné zdražování,…

Nový koronavirus v EU: Česko se přepočtem případů nákazy řadí na 16. místo

30.03.2020 16:57 Aktualizováno Česko se počtem případů nákazy novým typem koronaviru přepočteném na milion obyvatel řadí na 16.…

Data ČSSZ: Karanténu má s e-neschopenkou 19 300 lidí, počet klesl

30.03.2020 15:12 V karanténě na ochranu před šířením koronaviru bylo na konci víkendu s e-neschopenkou 19.200 lidí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama