Tragická autonehoda na Kroměřížsku: Jeden mrtvý, tři zranění. Zasahoval vrtulník

U Střílek na Kroměřížsku se ráno srazily osobní auto a dodávka. Při nehodě zemřel řidič jednoho z vozů, další tři lidé utrpěli zranění, dvě jsou vážná. Jednoho ze zraněných transportoval do nemocnice vrtulník. Místo nehody je nyní průjezdné bez omezení. ČTK to řekli mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková a Petr Olšan a policejní mluvčí Petr Jaroš.

Ilustrační foto
doporučujeme

Tragická nehoda dvou vozidel, v nichž cestovali v součtu čtyři muži, se stala okolo 05:30 na křižovatce silnic I/50 a II/432 poblíž benzinové čerpací stanice Motrans. "Nehodu nepřežil řidič jednoho z automobilů, další tři osoby utrpěly zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a převoz osob do nemocnice. Jedna osoba byla transportována letecky," uvedl Jaroš.

K nehodě vyjížděly posádky záchranné služby ze Zlínského i Jihomoravského kraje, vzlétl také vrtulník. "Letečtí záchranáři poskytli péči vážně zraněnému mladému muži a po ošetření a zaléčení pacienta transportovali do traumacentra Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Pozemní posádka se postarala o muže středního věku, jeho zranění byla také vážná," uvedla Kropáčková. Pacient byl následně převezen na urgentní příjem Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Dalšího ze zraněných převezla sanitka do nemocnice v Uherském Hradišti s pohmožděným hrudníkem. "Nebyl v ohrožení života, bylo to spíše lehčí zranění," uvedl Olšan.

Příčinami a okolnostmi vážné nehody se zabývají kroměřížští kriminalisté a dopravní policisté. "Nicméně na základě zjištěných skutečností je pravděpodobné, že řidič přijíždějící ve směru od Střílek nedal na křižovatce přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici," uvedl Jaroš.

Řidič je podle dostupných údajů 22. obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok si vyžádaly nehody na silnicích v regionu podle oficiálních policejních statistik 19 lidských životů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda o otevření skiareálů ani nehlasovala, potvrdil Havlíček

27.01.2021 21:15 Vláda dnes o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani…

Dbalý si za korupci při ovlivňování zakázek odsedí sedm let

27.01.2021 17:32 Aktualizováno Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků…

Před 25 lety odešla Olga Havlová. Žádná z dalších prvních dam se jí nemůže…

27.01.2021 15:35 Byla morální autoritou, zdobila ji odvaha a upřímnost. Z první polistopadové dámy Olgy Havlové, od…

S kontrolami na horách bude pomáhat i ČOI, tvrdí Havlíček

27.01.2021 11:59 Na kontrolách dodržování protiepidemických opatřeních na horách by se podle ministra průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama