Úspěch ve svatoanenské nemocnici: Vyléčil se muž, který měl těžký průběh nemoci covid-19

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně se muž vyléčil z covidu-19 v těžkém stavu. Nadále ale zůstává na anesteziologicko resuscitační klinice kvůli jiným zdravotním problémům, řekla ČTK mluvčí nemocnice Dana Lipovská. V nemocnici je tak s koronavirem ve vážném stavu jedna žena. Od pondělí jí personál podává lék remdesivir, dostávat ho bude deset dní. V Jihomoravském kraji bylo k dnešnímu ránu 493 potvrzených případů nemoci covid-19.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Svatoanenská nemocnice je určená pro péči o pacienty s covidem-19 ve vážném stavu. Má na to vyčleněných 12 lůžek s možností plicní ventilace. Podle Lipovské se ukázalo opakovanými testy, že jeden muž se z covidu-19 vyléčil. "Jeho zdravotní stav je ale i nadále vážný s ohledem na jiné problémy," řekla Lipovská.

Ženě, kterou nemocnice přijala v pondělí z ostravské nemocnice, personál nitrožilně podává remdesvir. Svatoanenská nemocnice je jedna ze čtyř, kterou ministerstvo zdravotnictví určilo jako garanta léčby remdesivirem. Další tři zařízení jsou pražské Nemocnice Na Bulovce, Fakultní nemocnice v Motole a Všeobecná fakultní nemocnice.

V kraji podstoupilo testy na koronavirus kolem 6900 lidí. Pozitivních je asi sedm procent případů. Celkem 16 lidí s nemocí zemřelo, byli to lidé s průměrným věkem 75 let a s více vážnými nemocemi. Naopak 345 lidí se z nemoci v kraji vyléčilo. Zhruba stovka lidí je v karanténě, dalších asi 160 lidí je v karanténě pendlerů a repatriantů. Pendleři jsou lidé cestující do zahraničí za prací, repatrianti jsou lidé, kteří se vrátili do vlasti z ciziny.

Zasažené nákazou jsou všechny regiony a věkové kategorie. Nejméně případů je u dětí a nejvíc u lidí ve věku od 25 do 34 let, kde je skoro stovka případů. Nejvíce nakažených je v Brně, a to skoro 200. Kolem 120 je na Břeclavsku, desítky případů jsou na Znojemsku, Brněnsku, Blanensku a Vyškovsku, desítka případů je na Hodonínsku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina neziskovek bude mít problém zajistit dál služby

28.05.2020 17:52 Většina neziskových organizací v Česku bude mít v příštím půlroce kvůli koronavirové krizi problém…

Jeden z mobilních operátorů má výpadek. Týká se volání, internetu i TV

28.05.2020 16:53 Aktualizováno Společnost Vodafone se dnes odpoledne potýká s výpadky, které se týkají telefonních hovorů,…

Smartwings obnoví lety do Středomoří, ČSA zavedou novou linku do Londýna

28.05.2020 15:57 České aerolinky plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Smartwings spustí…

Senior dostal 16 let za vraždu milenky. Trest odmítá, podal odvolání

28.05.2020 15:54 Senior, kterého Krajský soud v Brně minulý týden potrestal za vraždu milenky 16 lety vězení, chce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy