V Ústeckém kraji přibudou další desítky lidí v karanténě

V Ústeckém kraji přibudou o víkendu další desítky lidí v domácí karanténě, k dnešku jich je 70. Hygienici zjišťují kontakty posledního potvrzeného případu s onemocněním COVID-19, kterým je žena z Litoměřic. Vrátila se před týdnem z Itálie. Zavaleni jsou dotazy těch, kteří se z Itálie vrací dnes. ČTK to řekla ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Na infekčním oddělení ústecké Masarykovy nemocnici je sedm lidí s nemocí, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Tři lidé jsou v domácí izolaci.

Posledním z 19 potvrzených případů v Česku je žena, která byla na lyžařském zájezdu v Lombardii. "Zjišťujeme, s kým se po návratu setkala," uvedla Šimůnková. Přibývá lidí, kteří se vrátili z Itálie před týdnem a zdravotní potíže mají až nyní. Podle Šimůnkové se tak potvrzuje, že inkubační doba nemoci je minimálně týden.

Ministerstvo zdravotnictví v pátek nařídilo, aby všichni lidé z Česka, kteří se budou od soboty vracet z Itálie, zůstali na dva týdny v izolaci.

"Obrací se na nás velmi mnoho lidí, kteří se ptají, co mají dělat. Informujeme je o nutné domácí karanténě," řekla Šimůnkové. V Ústeckém kraji nyní skončily jarní prázdniny v okrese Teplice, v ostatních šesti okresech už děti volno měly.

Zdravotní stav všech nakažených pacientů v Ústeckém kraji je podle dosavadních informací krajské hygieny a ústecké Masarykovy nemocnice dobrý.

Zdravotníci v Ústeckém kraji začali dnes odebírat vzorky pro testování na přítomnost nového typu koronaviru lidem doma. Mluvčí záchranné služby Prokop Voleník ČTK řekl, že ze stanovišť v Ústí nad Labem, Chomutově a Děčíně vyjely vozy pro více než 40 vzorků. "Bylo to pět na Chomutovsku, 15 na Ústecku a přes 20 na Děčínsku. Ústecké auto vypomáhá v tuto chvíli kolegům z Děčína," uvedl Voleník.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mohutný požár v Ostravě zasáhl rodinný dům a zničil auto, škoda pět milionů

05.04.2020 08:27 Požár rodinného domu v Ostravě způsobil v noci na dnešek škodu okolo pěti milionů korun. Oheň kromě…

Vládní stopka exekucí budí vášně. Poslanec Výborný prozradil EZ, proč s ní…

05.04.2020 08:05 Nejsou tak milosrdní a shovívaví jako kabinet premiéra Andreje Babiše. Části advokátům i odborníkům…

COVID-19 v Česku: Mrtvých je 59, nakažených za sobotu 282 a uzdravených je…

05.04.2020 06:28 V Česku od sobotního rána přibyla tři úmrtí lidí s nemocí covid-19, kterou způsobuje nový typ…

Sokol pro EZ: Nechoďte hned k soudu. Koronavirus může zpozdit placení…

04.04.2020 23:50 Aktualizováno Jsou zoufalí a mají strach, že skončí před soudem. Drobné živnostníky (OSVČ), kterým vláda zakázala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy