Testy u ženy z Nového Města na Moravě koronavirus nepotvrdily

Testy u ženy z Nového Města na Moravě nákazu koronavirem nepotvrdily. ČTK to řekla Tamara Pecková, mluvčí novoměstské nemocnice, kde ženu kvůli podezření z nákazy vyšetřovali. Vzorky dnes prověřila Národní referenční laboratoř. Žena se vrátila z návštěvy Benátek.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Výsledky novoměstské pacientky nula jsou negativní," řekla mluvčí. Podle Aleny Dvořákové, ředitelky protiepidemického odboru krajské hygienické stanice se dnes na stanici obrátilo větší množství lidí, kteří se z Itálie vrátili nebo tam chtějí vycestovat.

"Byli tam na karnevalu, tak chtějí vědět. Potom jsou to různí obchodníci z Verony nebo Milána. Pak jsou to ti, kteří míří na hory - mají tam jet, nebo ne. Ministerstvo doporučuje nejezdit do nejpostiženějších oblastí. Já jim to říkám rovněž," řekla Dvořáková.

Ve městě se podle oslovených obchodníků zvýšila poptávka lidí po rouškách, respirátorech i dezinfekčních prostředcích. Jenže jsou vyprodané v lékárnách i drogeriích. Podle pracovnic obchodu s potravinami Zdeňky Hanslové ale lidí v obchodě spíš ubylo, snaží se být raději doma.

Starosta Michal Šmarda (ČSSD) označil chování lidí ve městě za racionální a zodpovědné. I v případě neprokázání infekce je nutné se připravit. "Nás v příštím týdnu čeká rozhodnutí o tom, zda tady bude, nebo nebude světový pohár v biatlonu, v případě, že ano, bude to pro všechny složky náročné," řekl Šmarda, který kvůli tomu dnes ve městě svolal krizový štáb. "Všechny složky jsou připravené, bez ohledu na to, jak se bude situace vyvíjet," řekl.

Koronavirus v Česku se zatím neprokázal. Testována kvůli němu byla asi stovka lidí. Nemocnice jsou na jeho případný výskyt podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) připraveny.

Nový typ koronaviru se šíří od loňského prosince z Číny a zabil od té doby přes 2600 lidí, většinu v Číně. Z evropských zemí se v posledních dnech nákaza šíří hlavně v Itálii, případy ohlásilo přes 10 evropských států.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Liberec dá seniorům zdarma roušky, Děčín připravuje objekt pro bezdomovce…

04.04.2020 13:55 Liberec začne od pondělí všem obyvatelům města starším 65 let vozit do jejich domovů zdarma roušky.…

Interna v Břeclavi má šest nakažených zdravotníků, devět pacientů

04.04.2020 13:41 Na interně Nemocnice Břeclav mají nákazu koronavirem tři lékaři, tři sestry a devět pacientů. ČTK…

U 37 zdravotníků z Prachatické nemocnice se nepotvrdil COVID-19

04.04.2020 11:51 Testy 37 zdravotníků interního oddělení prachatické nemocnice nepotvrdily koronavirus. Všichni se…

Zemřela další nakažená seniorka z domova v Michli, COVID-19 nebyl…

04.04.2020 11:14 V pražské Všeobecné fakultní nemocnici dnes zemřela žena narozená v roce 1928, která se nakazila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy