Brusel - Prodej nových automobilů v EU a zemích Evropského sdružení volného obchodu (EFTA), tedy v Norsku, Švýcarsku, na Islandu a v Lichtenštejnsku, v červenci meziročně vzrostl o 2,6 procenta. V srpnu pak růst zrychlil na 5,5 procenta. Nejvíce se dařilo Renaultu a Toyotě, česká Škoda si také nevede špatně.
Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Počet registrací v srpnu dosáhl 903.143.
Za prvních osm měsíců roku se počet registrací nových vozů zvýšil o 4,4 procenta na 10,56 milionu. Dva největší trhy ale zaznamenaly opačný vývoj. Zatímco v Německu se v srpnu prodalo o 3,5 procenta vozů více, britský trh zaznamenal pokles o 6,4 procenta. Pokračoval tak v červencovém propadu, který činil 9,3 procenta.
Renault a Toyota zvýšily v srpnu prodej o 13 procent, respektive o 12,5 procenta. Koncernu Volkswagen, jenž stále bojuje s aférou Dieselgate, v srpnu vzrostl prodej o 2,8 procenta. Samotných vozů VW se ale prodalo o 4,4 procenta méně.
Škoda Auto prodej meziročně zvýšila o 14,7 procenta. To byl vůbec nejlepší výsledek v rámci celé skupiny VW Group.
Související
Koncernu Volkswagen loni klesl odbyt. Dobře si vede Seat, mezi nejhoršími je Škoda
Dopad koronakrize: Prodej nových aut v USA i Británii loni výrazně klesl
prodej aut , automobilový průmysl , Renault , Toyota , Škoda , volkswagen , EU (Evropská unie) , Ekonomika
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Diplomaté jsou skeptičtí: Trumpův mírový plán je rok starý, pro Írán byl těžko přijatelný
před 1 hodinou
Likvidace jaderného programu výměnou za konec sankcí. Unikly první detaily íránského mírového plánu
před 2 hodinami
Trump: Válku s Íránem jsme vyhráli. Teherán zoufale touží po dohodě
před 3 hodinami
NASA představila první konkrétní plány na kolonizaci Měsíce
před 4 hodinami
Počasí přinese sněžení do části republiky. Spadne až 20 centimetrů sněhu
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
včera
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
včera
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
včera
Vražda v Prostějově. Obviněný je podezřelý i z dalších sedmi trestných činů
včera
Jarní počasí se v dubnu vrátí, naznačuje výhled. Bude až 16 stupňů
včera
Novinky k pardubickému případu. Policie zadržela první údajné pachatele
včera
Hrozí slovinský scénář? Zjistili jsme, jak to v Česku vypadá s pohonnými hmotami
včera
Dva miliony dolarů za plavbu? Írán údajně zpoplatnil průjezd Hormuzským průlivem
včera
Oligarchie, korupce, potlačování odpůrců. Macinka táhne Česko špatným směrem, podporou Orbána velebí kolaboraci a ruské praktiky
včera
„Budeme bojovat až do úplného vítězství.“ Írán odmítá jakoukoliv dohodu s USA
včera
Pákistán chce zprostředkovat rozhovory USA s Íránem. Hlavním vyjednavačem má být Vance
včera
Jeho díla chrání vlády i ničí skartovačky. Legendární umělec Banksy byl po 25 letech odmaskován
včera
Ruská armáda zahájila na Ukrajině rozsáhlou jarní ofenzívu
včera
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
včera
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
Evropská komise vyjádřila hluboké znepokojení nad zprávami, podle kterých maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó předával Rusku citlivé informace z interních jednání Evropské unie. Deník Washington Post s odvoláním na bezpečnostní činitele uvedl, že Szijjártó během přestávek na summitech pravidelně informoval svého ruského protějška Sergeje Lavrova. Maďarský ministr tato obvinění rezolutně odmítl a označil je za nesmyslné konspirační teorie a falešné zprávy.
Zdroj: Libor Novák