Drama v Plzni. Policisté se dostali do přestřelky se zloději aut

Přestřelkou skončil páteční zásah policistů v Plzni u nalezeného kradeného auta. V době, kdy policisté na místě událost vyšetřovali, na místo přijeli pravděpodobní pachatelé a při snaze ujet začali střílet. Policisté střelbu opětovali, uvedla dnes krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Zloději aut
doporučujeme

"Krátce po druhé hodině odpoledne řešili dva policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování na parkovišti v Kralovické ulici v Plzni nález odcizeného vozidla Fiat Punto. V tu chvíli k vozu přijely osoby s automobilem VW Golf. Jeden z kriminalistů díky osobní znalosti zjistil, že i přijíždějící vozidlo patří mezi odcizené a že podezřelým z krádeže je právě muž sedící za volantem," uvedla mluvčí.

Policisté se proto vydali za autem a chtěli, aby řidič zastavil. Řidič se ale snažil ujet. "Náhle se golf zastavil, zezadu částečně vystoupil druhý muž a začal po nich střílet. Jeden z kriminalistů střelbu opětoval," uvedla Korandová.

Policisté nato dostali informaci, že zdravotnická záchranná služba vyjíždí k postřelené ženě, a proto posily vyrazily na danou adresu. Uvnitř se nacházela zraněná jednadvacetiletá žena a jednačtyřicetiletý muž, který předtím na policisty střílel. Po třetí osobě, řidiči vozu VW Golf, pátrali další policisté.

Nakonec čtyřiadvacetiletý muž přišel v pátek večer sám na obvodní oddělení Plzeň 2, kde jej policisté zadrželi. Po provedených úkonech byl druhý den propuštěn a podezření z krádeží vozidel budou prověřovat kriminalisté.

V sobotu kriminalisté obvinili jednačtyřicetiletého spolujezdce z násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví. Podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie údajně zabavila Berbrovi miliony korun v hotovosti

26.11.2020 20:50 Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi…

Policie v Brně pátrá po pachateli znásilnění

26.11.2020 16:27 Policie v Brně pátrá po pachateli znásilnění, které se stalo ve Skorkovského ulici. Žádá o pomoc…

Zavražděný ležel v remízku několik let. Totožnost neznámá, policie žádá…

26.11.2020 09:12 Policie stále nezná totožnost asi čtyřicetiletého muže, jehož tělo našel muž loni v říjnu v remízku…

Vražda z roku 2015: Policie navrhla obžalovat dva muže, oběť zakopali v…

25.11.2020 11:52 Policisté navrhli obžalovat dva muže za vraždu, která se stala počátkem roku 2015 na jižní Moravě.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama