Drama v Plzni. Policisté se dostali do přestřelky se zloději aut

Přestřelkou skončil páteční zásah policistů v Plzni u nalezeného kradeného auta. V době, kdy policisté na místě událost vyšetřovali, na místo přijeli pravděpodobní pachatelé a při snaze ujet začali střílet. Policisté střelbu opětovali, uvedla dnes krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Zloději aut
doporučujeme

"Krátce po druhé hodině odpoledne řešili dva policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování na parkovišti v Kralovické ulici v Plzni nález odcizeného vozidla Fiat Punto. V tu chvíli k vozu přijely osoby s automobilem VW Golf. Jeden z kriminalistů díky osobní znalosti zjistil, že i přijíždějící vozidlo patří mezi odcizené a že podezřelým z krádeže je právě muž sedící za volantem," uvedla mluvčí.

Policisté se proto vydali za autem a chtěli, aby řidič zastavil. Řidič se ale snažil ujet. "Náhle se golf zastavil, zezadu částečně vystoupil druhý muž a začal po nich střílet. Jeden z kriminalistů střelbu opětoval," uvedla Korandová.

Policisté nato dostali informaci, že zdravotnická záchranná služba vyjíždí k postřelené ženě, a proto posily vyrazily na danou adresu. Uvnitř se nacházela zraněná jednadvacetiletá žena a jednačtyřicetiletý muž, který předtím na policisty střílel. Po třetí osobě, řidiči vozu VW Golf, pátrali další policisté.

Nakonec čtyřiadvacetiletý muž přišel v pátek večer sám na obvodní oddělení Plzeň 2, kde jej policisté zadrželi. Po provedených úkonech byl druhý den propuštěn a podezření z krádeží vozidel budou prověřovat kriminalisté.

V sobotu kriminalisté obvinili jednačtyřicetiletého spolujezdce z násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví. Podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirová pandemie loni v Česku výrazně snížila kriminalitu

16.06.2021 12:59 Počet zahájených trestních řízení proti fyzickým osobám loni podle výroční zprávy Nejvyššího…

Policie navrhla obžalovat ženu kvůli podvodné sbírce pro sirotky

15.06.2021 12:44 Policisté chtějí poslat k soudu případ ženy, která založila sbírku na pomoc třem smyšleným sirotkům…

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama