Zdrogovaného řidiče zastavil na Uherskohradišťsku až výstřel

Osmatřicetiletý řidič pod vlivem drog ujížděl v kradeném autě s kradenými registračními značkami na Zlínsku a Uherskohradišťsku policii. Zběsilou jízdu muže z Ostravy, který má navíc zakázané řízení, zastavil až výstřel ze zbraně policisty. Soud dnes muže poslal do vazby. Za násilí proti orgánu veřejné moci, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až osm let vězení, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

krimi
doporučujeme

Řidiče, který podle ní jel navštívit své kamarády v Uherském Hradišti, se pokusila otrokovická policejní hlídka zastavit v pondělí krátce po půlnoci. "Muž za volantem kradeného automobilu Volkswagen Golf ale na její výzvy nereagoval, přidal plyn a z Otrokovic se řítil směrem na Uherské Hradiště. Policisté ho ihned začali pronásledovat. Výstražným zvukovým zařízením, blikajícími světly majáku, nápisem STOP na služebním vozidle a výzvami z megafonu dávali řidiči pokyn k zastavení," uvedla mluvčí.

Muž však na žádné pokyny policie nezareagoval a ujížděl vysokou rychlostí směrem na Napajedla a Staré Město, kde se k jeho pronásledování připojila uherskohradišťská prvosledová hlídka. "Divokou, téměř pětadvacetikilometrovou jízdu řidiče pak ukončili policisté z Buchlovic. Na přehledném úseku na začátku obce Tupesy vytvořili svým vozidlem s blikajícími majáky zátaras. Ujíždějící řidič ale nezastavil a rozhodl se služební auto objet tak, že částečně najel do příkopu. Při tom však narazil do zadní části odstaveného policejního vozu, který se poté snažil odtlačit. Na výzvy policistů nadále nereagoval. Zastavil ho teprve výstřel ze služební zbraně zasahujícího buchlovského policisty namířený na přední pneumatiku," uvedla Kyšnerová.

Po zastavení řidič podle policie odmítal opustit vůz, ve kterém se zamkl a vytáhl nůž. "Policisté tak byli nuceni rozbít okénko a řidiče z auta vytáhnout. Následnou lustrací jsme zjistili, že zadržený muž má soudem vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Orientační test na drogy u něj navíc odhalil užití návykové látky amfetaminu," uvedla mluvčí.

V kradeném voze policisté našli několik odcizených registračních značek. "Auto recidivista s bohatou trestní minulostí odcizil na Vsetínsku. Za tento trestný čin ho proto řeší vsetínští kriminalisté. Pachatel je rovněž podezřelý z další rozsáhlé majetkové trestné činnosti, které se dopustil nejen na území Zlínského kraje, ale také v kraji Moravskoslezském," doplnila Kyšnerová. Muž je ve vazbě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žena, která opilá nabourala do policejního vozu, zatím obviněna nebyla

06.07.2020 16:53 Policisté zatím neobvinili řidičku osobního vozidla, která podle nich pod vlivem alkoholu a drog v…

Jak se ochladit v horkém dni? Lidé se navzdory zákazu opět koupou ve…

05.07.2020 21:25 Poblíž Janáčkova divadla v Brně byl v sobotu odpoledne k vidění zvláštní úkaz. Skupina místních…

Muž v Kutné Hoře pobodal dvě ženy, jedna zemřela

05.07.2020 11:20 Kriminalisté zadrželi osmadvacetiletého muže, který podle nich v sobotu v Kutné Hoře pobodal svou…

Řidič srazil v Brně chlapce, od nehody ujel. Policie hledá svědky

05.07.2020 10:17 Řidič osobního auta značky Peugeot 508 srazil v Brně dítě a ujel. Chlapec skončil v péči záchranářů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy