Komedie Přání k narozeninám je v krátké době už druhým filmem slovenské režisérky Marty Ferencové s tématikou přání. Tím prvním byl snímek Přání Ježíškovi, který uvedla televize Nova na svých obrazovkách premiérově 2. prosince. Na něj volně navazuje Přání k narozeninám. Tento snímek dorazí do kin 19. ledna.
„Opravdu navazuje jen velmi volně,“ vysvětlil producent filmu Adam Dvořák. „Rozhodně to nejsou dva filmy z jedné série. Stejně jako předchozí Přání Ježíškovi bude tenhle film o přáních, která mají snad všichni. Každý si přece něco přeje. A to je, kromě stejného týmu a několika herců, jejich hlavní spojující prvek.“
Několika stejnými herci míní Adam Dvořák herečky Evu Holubovou a Veroniku Khek Kubařovou či Jaroslava Duška, kteří si zahráli už v Přání Ježíškovi. Jejich postavy pak doplní například David Švehlík, coby bývalý manžel Veroniky Khek Kubařové, Igor Orozovič jako syn Evy Holubové a Jaroslava Duška, který skrývá své tajemství, nebo Tomáš Klus, jenž naopak neskrývá vůbec nic.
„Mám pocit, že to celé vzniklo na základě lehké zápletky, kterou máme v Přání Ježíškovi. Ta přinesla nějaký základ, ale jinak je to úplně jiný příběh,“ dodala Veronika Khek Kubařová, která se na place setkala také například s Jaroslavem Pleslem, Matějem Hádkem, Simonou Babčákovou nebo dětskými herci Valentýnou Bečkovou, Jakubem Bartákem či Nico Klimkem.
Scénář tohoto filmu napsal Adam Dvořák společně s režisérkou Martou Ferencovou, která má na svém kontě snímky jako Všechno nebo nic nebo Příliš osobní známost. „Do scénáře se dostaly vlastní zážitky Marty i moje. Pevně ale věřím, že se ve filmu najde svým způsobem každý z nás. A že na něj diváci přijdou do kina. Dáme jim totiž hezký dárek – film nejen k narozeninám,“ doplnil producent a scenárista, který na filmu pracoval také jako střihač.
Snímek Přání k narozeninám, jehož hrdým mediálním partnerem je server EuroZprávy.cz, dorazí do kin 19. ledna.
Související
RECENZE | Přání k narozeninám má bláznivou zápletku. I díky skvělým hercům ji ukočírovalo
Film Přání k narozeninám se natáčel i na velmi frekventovaných místech
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
před 44 minutami
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
před 1 hodinou
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
před 1 hodinou
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
před 2 hodinami
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
před 3 hodinami
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
před 4 hodinami
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
před 5 hodinami
Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar slibuje návrat k evropským hodnotám
před 5 hodinami
Cena ropy po Trumpově oznámení opět poskočila. Znovu překonala hranici 100 dolarů za barel
před 6 hodinami
Neliberální demokracie, nebo národní konzervatismus? Skončila Orbánova éra, kterou nikdo nedokázal pojmenovat
před 7 hodinami
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
před 8 hodinami
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
před 8 hodinami
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
před 16 hodinami
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Aktualizováno před 16 hodinami
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
včera
Nepomohlo překreslování volebních obvodů, ovládnutí médií ani Trumpova podpora. Proč Orbán prohrál?
včera
První povolební projev Magyara: Dnešek by se měl zlatým písmem zapsat do historie maďarské svobody
včera
Demokratická opozice se z pádu Orbána raduje. Česko ztratilo spojence, truchlí Macinka a ANO
včera
„Maďarské srdce dnes bije pro Evropu silněji.“ Evropa slaví konec Orbána
včera
Noc, na kterou Maďarsko nezapomene. Lidé v ulicích Budapešti oslavují pád Orbána
Budapešť zažívá noc, na kterou se bude vzpomínat desítky let. Poté, co premiér Viktor Orbán přiznal porážku ve volbách, vypukly v centrále opoziční strany Tisza na břehu Dunaje nepopsatelné oslavy. Dav fanoušků Pétera Magyara zaplnil nábřeží maďarskými vlajkami a vzduchem létají zátky od šampaňského, doprovázené slzami štěstí a nekonečným objímáním.
Zdroj: Libor Novák