Shakespeare podle Menzela byl trhákem letošního léta

Praha - Závěr letošního ročníku Letních shakespearovských slavností patřil novince v režii Jiřího Menzela komedii Mnoho povyku pro nic, která byla brzy vyprodána. I další inscenace měly u diváků úspěch. Výjimečnou událostí této sezóny bylo hostování londýnského Divadla Globe s inscenací Hamlet, která zavítala do Prahy v rámci celosvětového turné pořádaného k významnému jubileu Williama Shakespeara.

„V letošním roce museli diváci výrazně častěji doplnit svou večerní róbu o teplé spodní prádlo a nepromokavé svršky. Jen v Praze jsme rozdali více než 15.000 pláštěnek. Přestože nás počasí trápilo výrazně více než v minulých letech, byli jsme nakonec nuceni zrušit pouze pět představení. Čtyři v Praze a jedno v Bratislavě. Z celkem naplánovaných 138 představení jsme tedy odehráli 133," říká umělecký ředitel Slavností Libor Gross.

Celkem navštívilo Letní shakespearovské slavnosti 85.300 diváků. Z toho 46.900 v Praze, 16.300 v Brně, 15.300 v Ostravě a 6.800 v Bratislavě. „Jsme rádi, že zájem o festival neustále roste a že nám návštěvníci dlouhodobě zachovávají přízeň, za což jim patří velký dík," dodává Libor Gross s tím, že už nyní začaly první přípravy na následující ročník Letních shakespearovských slavností, který opět zasadí Shakespeara do magických prostor.

Související

Více souvisejících

Letní shakespearovské slavnosti Jiří Menzel

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy