Letní shakespearovské slavnosti

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete (foto: Viktor Kronbauer)

Sváteční komedie Večer tříkrálový otevře druhou Letní scénu v Praze

Praha - Letní shakespearovské slavnosti jsou v plném proudu a letošní novinku Hamlet příští týden vystřídá komedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete. Po úspěšné loňské premiéře se inscenace vrací opět s atraktivním hereckým obsazením s Marií Doležalovou, Tomášem Měcháčkem, Nelou Boudovou a dalšími.
Jan Tříska jako Král Lear (foto: Pavel Mára)

Pocta Shakespearovi s Janem Třískou se pro velký zájem diváků vrací i letos

Praha – Inscenace Pocta Shakespearovi měla být pouze jednorázovou záležitostí Letních shakespearovských slavností v rámci loňského výročí slavného dramatika. Setkala se však s mimořádným ohlasem u diváků i kritiky, organizátoři se ji proto rozhodli uvést i letos, a to hned šestkrát opět s Janem Třískou a Martinem Hilským.
Romeo a Julie - Jan Sklenář, Tereza Voříšková (foto: Patrik Borecký)

Jan Sklenář a Tereza Voříšková míří znovu jako Romeo a Julie na Letní shakespearovské slavnosti

Praha - Premiéra nejslavnějšího milostného příběhu všech dob, Romea a Julie, se loni stala hitem Letních shakespearovských slavností. Právě kvůli obrovskému diváckému zájmu, se nyní vrací na program Slavností. Letos se inscenace režijního týmu SKUTR, v níž si hlavní role zahráli Tereza Voříšková a Jan Sklenář, představí nejprve v Brně, poté v Ostravě a v Praze.
Letní shakespearovské slavnosti uctí na Pražském hradě Jan Tříska

Letní shakespearovské slavnosti uctí na Pražském hradě Jan Tříska

Praha - Na Letních shakespearovských slavnostech se před před čtrnácti lety famózním způsobem představil v hlavní roli v Králi Learovi, v roce 2007 se s obrovským ohlasem setkal jeho otrok Kaliban v romanci Bouře. A třetí návrat na scénu Nejvyššího purkrabství Pražského hradu přichystal Jan Tříska letos, kdy bude hvězdou mimořádných večerů Pocta Shakespearovi, který je pořádaný k příležitosti uplynutí 400 let od úmrtí alžbětinského dramatika.
Milan Šteindler a Nela Boudová - Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete (foto: Pavel Mára)

Letní shakespearovské slavnosti představí novou komedii

Praha/Ostrava - Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete režisérky Jany Kališové je hlavní novinkou letošních Letních shakespearovských slavností. Mimo to nabídnou obě pražské scény ještě šest dalších her, ale také tři večery věnované památce Williama Shakespeara. V Ostravě pak ožije nově zpracovaný Hamlet.
Romeo a Julie - Jan Sklenář, Tereza Voříšková (foto: Patrik Borecký)

Mnoho povyku pro „něco“: William Shakespeare i 400 let po smrti inspiruje svět

Praha - William Shakespeare je jedinečná a nezapomenutelná osobnost 16. století a v dubnu letošního roku uplyne přesně 400 let od jeho úmrtí. Toto jubileum se slaví po celém světě prostřednictvím různých kulturních akcí. I Česká republika se do těchto oslav hojně zapojí a my tak máme možnost připomenout si nehasnoucí slávu jednoho z nejvýznamnějších dramatiků světa.
LSS. Petra Horváthová a Jiří Menzel

Shakespeare podle Menzela byl trhákem letošního léta

Praha - Závěr letošního ročníku Letních shakespearovských slavností patřil novince v režii Jiřího Menzela komedii Mnoho povyku pro nic, která byla brzy vyprodána. I další inscenace měly u diváků úspěch. Výjimečnou událostí této sezóny bylo hostování londýnského Divadla Globe s inscenací Hamlet, která zavítala do Prahy v rámci celosvětového turné pořádaného k významnému jubileu Williama Shakespeara.
LSS. Petra Horváthová, Jiří Menzel a Petr Čtvrtníček

Čtvrtníček zakončí Letní shakespearovské slavosti

Praha – Největší český svátek velkého anglického dramatika Williama Shakespeara se blíží do svého cíle. V prostorách Nejvyššího purkrabství Pražského hradu Letní shakespearovské slavnosti zakončí komedie Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela.
Pražský hrad

Shakespearovské slavnosti se přesunou do podhradí

Praha – Druhá scéna pražských Letních shakespearovských slavností se otevře ve středu večer komedií Sen noci svatojánské a rozšíří tak festival divadelních her velkého anglického dramatika Williama Shakespeara.
LSS. Petra Horváthová a Jiří Menzel

Začínají Letní shakespearovské slavnosti

Praha – Na Pražském hradě začíná velká oslava největšího dramatika, Williama Shakespeara. V úterý večer zahájí Letní shakespearovské slavnosti premiéra sváteční komedie Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela.
LSS. Petra Horváthová, Jiří Menzel a Petr Čtvrtníček

Letní shakespearovské slavnosti v mnohém překvapí

Praha – Přesně za týden budou na Pražském hradě zahájeny Letní shakespearovské slavnosti, které jsou oslavou největšího dramatika alžbětínské doby. Diváci se mohou těšit na řadu starších inscenací, jednu premiérovou a zahraničního hosta.

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 1 hodinou

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

UNRWA zoufale volá o pomoc. Jsme v bodě zlomu, tvrdí ředitel agentury

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) ve čtvrtek varoval, že se dostal do kritické situace. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy