Shakespearovské slavnosti se přesunou do podhradí

Praha – Druhá scéna pražských Letních shakespearovských slavností se otevře ve středu večer komedií Sen noci svatojánské a rozšíří tak festival divadelních her velkého anglického dramatika Williama Shakespeara.

Na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu již stovky diváků viděly letošní premiérovou inscenaci Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela. Na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí se vše připravuje na první letošní diváky.

„Hrajeme zde od roku 2007, tedy po osmé, a zdejší malebný plenérový prostor si pochvalují jak návštěvníci našich představení, tak i herci. Výhodou jistě je i jeho vynikající dostupnost. Lichtenštejnský palác," uvádí umělecký ředitel Slavností Libor Gross.

Na této druhé scéně bude od 2. července uváděna loňská divácky úspěšná komedie Sen noci svatojánské, kterou zrežíroval tandem SKUTR, Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. V komedii se představí například Vanda Hybnerová, David Prachař, Hana Vagnerová či Václav Kopta.

„Skvělá komedie, která byla loni při svém premiérovém uvedení zcela vyprodána, se okamžitě zařadila mezi nejúspěšnější tituly Slavností. Všichni, kdo se v loňském roce na Sen nedostali, mají letos stále šanci. Hrajeme jej každý den kromě nedělí od 2. do 23. července," dodává Libor Gross.

Letní shakespearovské slavnosti zvou milovníky divadelní klasiky od 24. června do 6. září do netradičních prostor.

Související

Více souvisejících

Letní shakespearovské slavnosti Pražský Hrad

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy