Začínají Letní shakespearovské slavnosti

Praha – Na Pražském hradě začíná velká oslava největšího dramatika, Williama Shakespeara. V úterý večer zahájí Letní shakespearovské slavnosti premiéra sváteční komedie Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela.

Nejvyšší purkrabství Pražského hradu bude v tomto roce patřit novince, komedii Mnoho povyku pro nic, která Letní shakespearovské slavnosti započne. Druhá pražská scéna, Letní scéna Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí ožije loňskou premiérovou inscenací, Sen noci svatojánské v režii SKUTR - Martin Kukučka-Lukáš Trpišovský.

„Věděli jsme, že obsazení je alfou a omegou všeho. Hledali jsme herce s autorským přístupem k tvorbě a také herce, kteří se umějí vyjádřit nejen slovem, ale i pohybem nebo zvukem," uvádí Trpišovský k inscenaci Sen noci svatojánské, ve které můžete vidět například Vandu Hybnerovou, Davida Prachaře či Hanu Vagnerovou.

Program Letních shakespearovských slavností v Praze dále tvoří šest her Williama Shakespeara. Vedle premiéry se na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu představí také londýnské divadlo Globe s inscenací Hamleta.

Slavnosti tvorby proslulého anglického dramatika můžete v Praze navštívit od 24. června do 6. září. Letní shakespearovské slavnosti dále probíhají v Brně, Ostravě a Bratislavě.

Související

Více souvisejících

Letní shakespearovské slavnosti

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy