Nejúspěšnější hra shakespearovských slavností znovu na repertoáru

Praha – Nejvyšší purkrabství Pražského hradu nabídne v následujících dnech představení inscenace Zkrocení zlé ženy a Letní scéna v Lichtenštejnském paláci Veselé paničky windsorské. Letní shakespearovské slavnosti se tak přehoupnou do své poslední třetiny.

Zkrocení zlé ženy

Již čtvrtý rok uvádí Letní shakespearovské slavnosti příběh o hubaté Kateřině a Petruchiovi. Režisér Daniel Špinar charakterizuje tuto populární Shakespearovu komedii jako hru o touze člověka patřit k jinému člověku, o hledání šťastného partnerství a také o tom, že tělesná chemie bývá silnější než rozum.

V inscenaci Zkrocení zlé ženy uvidíte Tatianu Vilhelmovou nebo Janu Strykovou v roli Kateřiny, jejího krotitele Petruchia hraje Roman Zach. V dalších rolích se představí například Vojtěch Dyk či Matouš Ruml, David Novotný a Oldřich Vízner nebo Pavel Kikinčuk.

Zkrocení zlé ženy máte příležitost vidět v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu od 12. do 20. srpna, krom pondělí 18. srpna.

Veselé paničky windsorské

Již šestým rokem je na programu Letních shakespearovských slavností komedie Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela. Tato hra se drží na repertoáru nejdelší dobu kvůli velkému diváckému zájmu, který převyšuje počet vstupenek. V loňském roce ji viděl dokonce stotisící divák.

V komedii o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti excelují Simona Stašová a Bolek Polívka, který ke své roli uvedl: „Na Fastaffovi se mi líbí, že svoje prohry popisuje s gustem a radostí, takže lidé jsou k němu shovívaví a nakonec mu i odpustí." Dále v inscenaci uvidíte Jaromíra Dulavu, Jaroslava Satoranského, Rudolfa Jelínka, Evu Režnarovou či Jana Přeučila.

Veselé paničky windsorské jsou uváděny na Letní scéně v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí od tohoto pondělí do 20. srpna, vyjma pondělí.

Související

Více souvisejících

Letní shakespearovské slavnosti Jiří Menzel

Aktuálně se děje

před 47 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Roboti kradou lidem práci? Podle ředitele Amazonu naprostý nesmysl

Mýtus o tom, že roboti a jiné technologie berou lidem práci, podle ředitele globální robotiky, mechatroniky a udržitelného balení společnosti Amazon Stefana La Rovera, neodpovídá realitě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy