Pardubice již brzy ožijí GRAND Festivalem smíchu

Pardubice – Blíží se svátek divadelních komedie – GRAND Festival smíchu. Již popatnácté se do pardubického Východočeského divadla sjedou divadelní soubory z celé republiky a některá z nich budou bojovat o přízeň odborné poroty.

Letos proběhne již patnáctý ročník GRAND Festivalu smíchu, který pořádá Východočeské divadlo Pardubice. Mezi dny 26. ledna a 2. února se zde rozhodně nudit nebudete, neboť se do pardubického divadla sjedou divadla z celé ČR, aby zde diváky pobavila těmi nejlepšími komediemi, které jsou v této době na jevištích k vidění.

Divadla repertoárová s vlastním hereckým souborem se mohou zapojit do soutěžní přehlídky komediální tvorby divadel České republiky. O titul Komedie roku 2014 se letos utkají tato divadla:

Divadlo v Dlouhé Praha (W. Shakespeare: MNOHO POVYKU PRO NIC); Východočeské divadlo Pardubice (A. Neilson: LHÁŘI); Činoherák Ústí (W. Shakespeare: ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY); Městská divadla pražská, Divadlo ABC (D. Mamet: LISTOPAD); Divadlo A. Dvořáka Příbram (W. Allen, O. Sokol: PROKLETÍ NEFRITOVÉHO ŠKORPIÓNA); Divadlo Petra Bezruče Ostrava (D. C. Jackson: MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH); Městské divadlo Brno (N. V. Gogol, H. Burešová, Š. Otčenášek: MRTVÉ DUŠE).

Během GRAND Festivalu smíchu Pardubice ožijí spoustou doprovodných akcí, kam patří nesoutěžní divadelní představení, výstavy, koncerty a program pro děti. Na závěr festivalu proběhne zábavný večer Galavečer smíchu, kterým provedou herecké osobnosti a budou předány festivalové ceny. Tento večer bude přenášen Českou televizí.

Související

Více souvisejících

Východočeské divadlo Pardubice Festival GRAND Festival smíchu

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 18 minutami

Válka v Izraeli

Všichni doufali, že omdlí dřív než později, řekla lékařka z Gazy. Jsou na pokraji sil, děti jim umírají pod rukama

Izraelská armáda je už od října loňského roku v otevřené válce s militantním hnutím Hamás. Podle řady organizací a některých institucí OSN jsou konfliktem nejvíce ohrožené děti. Těch se dle dostupných informací pohřešuje až 20 tisíc. Lékaři navíc prožívají extrémní nápor a nedostatek základních potřeb pro svou práci. Občas to dojde tak daleko, že musí amputovat končetiny bez anestezie. 

před 50 minutami

Letní počasí.

Aktuální počasí: Tropy zasáhnou větší část Česka, uvedli meteorologové

Tropické teploty si nakonec užije větší část Česka, než se původně předpokládalo. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upravil územní platnost výstrahy na vysoké teploty pro dnešní den, když ji rozšířil o část Středočeského a jih Olomouckého kraje. Zároveň zrušil varování před povodňovými jevy.

před 1 hodinou

Kaja Kallasová, premiérka Estonska

Estonská premiérka Kallasová podala demisi

Estonská premiérka Kaja Kallasová, která byla nominována na post šéfky diplomacie Evropské unie, v pondělí předala svou demisi estonskému prezidentovi Alaru Karisovi. Uvedl to server Washington Post.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Thomas Matthew Crooks

Thomas Matthew Crooks. Co víme o útočníkovi, který střílel na Trumpa?

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v neděli oznámil, že útočník Thomas Matthew Crooks, který v sobotu střílel na předvolebním mítinku exprezidenta Donalda Trumpa, jednal sám. Střelbu vyšetřují jako atentát, ale také možný čin vnitrostátního terorismu. Uvedl to server Washington Post.

před 3 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Mistry Evropy ve fotbale se stali Španělé. Proti Anglii rozhodl v závěru Oyarzabal

Podruhé v řadě se ve finále fotbalového mistrovství Evropy představili Angličané, kteří opět doufali, že se jim podaří dokráčet k prvnímu titulu mistrů Evropy, ale stejně jako před třemi lety v Londýně i nyní v Berlíně zůstali těsně pod vrcholem. V souboji království proti Španělsku se sice snažili o obrat nepříznivého skóre, když jako první skóroval na úvod druhé půle Williams a poté na 1:1 vyrovnal Palmer, jenže v 86. minutě o všem rozhodl po rychlé protiakci střídající Oyarzabal, jenž si ji sám i založil. Pro Španělsko je to tak rekordní čtvrtý titul mistrů Evropy.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

včera

Volodymyr Zelenskyj a Petr Pavel

Ukrajina chce s Českem podepsat novou dohodu, prozradil Zelenskyj

Česko je mezi zeměmi, s nimiž Ukrajina plánuje podepsat nové dohody. Po návratu ze summitu NATO to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dohody chystá Kyjev také se Slovinskem a Irskem. Zelenskyj také potvrdil, že je na cestě další vojenská pomoc. 

včera

včera

Miroslav Kalousek

Odpudivá propaganda. Kalousek odsoudil reakci europoslance Turka na atentát

Naprostá většina reakcí z Česka i ze světa především odsoudila sobotní atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa a jakékoliv násilí v politice. Nový český europoslanec Filip Turek (Přísaha a Motoristé) šel dál, za což si vysloužil ostrou kritiku například ze strany exministra financí Miroslava Kalouska. 

včera

Barbora Krejčíková se setkala s princeznami Kate a Charlotte.

Kate předala trofej vítězi Wimbledonu. Mluvila i s českou šampionkou Krejčíkovou

Britská princezna Kate se v neděli dočkala ovací vestoje od publika při mužském finále tenisového Wimbledonu. Šlo o její teprve druhé veřejné vystoupení od konce března, kdy světu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. S manželkou následníka trůnu se setkala i nová česká wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Nové informace o střelci na Trumpa: Kde pracoval a jak se dostal ke zbrani?

Střelec Thomas M. Crooks, který se v sobotu pokusil zastřelit bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, zřejmě použil zbraň patřící svému otci. Zahraničním médiím už se podařilo kontaktovat i zástupce školy, kterou útočník absolvoval, či jeho současného zaměstnavatele. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy