Východočeské divadlo Pardubice

Východočeské divadlo Pardubice

Hej, mistře! Pardubický Jakub Jan Ryba přijede do Olomouce

Olomouc/Pardubice – Moravské divadlo Olomouc zve na hostující představení Východočeského divadla Pardubice Hej, mistře! Životní příběh hudebního skladatele Jakuba Jana Ryby, autora mimořádně oblíbené České mše vánoční, v Pardubicích nastudoval bývalý šéf olomoucké činohry Michael Tarant.
R. Chvalová, J. Hyhlík, L. Mecerodová, V. Macková, J.Kalužný, P. Janečková a P. Borovec v komedii Rodinný podnik

Na česká divadelní prkna vstupuje komedie o zkorumpovaném světě

Pardubice - O posledním adventním víkendu tohoto roku uvádí Východočeské divadlo komedii Rodinný podnik britského dramatika Alana Ayckbourna. Premiéru má dnes 19. a zítra 20. prosince, s pardubickým souborem ji nastudoval režisér Robert Bellan, kterého proslavila režie divácky úspěšné komedie A je to v pytli!
Ladislav Špiner, Petr Dohnal a Milan Němec v inscenaci Jistě, pane ministře

Jak se dělá vysoká politika, to se dozvíte v pardubickém divadle

Pardubice - Východočeské divadlo Pardubice chystá premiéru divadelní podoby britského sitcomu Jistě, pane ministře, uskuteční se o víkendu 5. a 6. prosince. Původní scénář dvojice anglických autorů Jonathana Lynna a Antonyho Jaye zdramatizovala pro české publikum Kristina Žantovská.
Alexandr Postler, Ladislav Špiner, Petr Dohnal, Josef Vrána a Petra Janečková, foto Michal Klíma

Kadeřnický salon Bláznivé nůžky mění svou adresu

Pardubice - Pravděpodobně nejdéle uváděná hra v historii Východočeského divadla se zdárně drží na repertoáru už od 13. října 2007, kdy měla českou premiéru právě na prknech pardubického Městského divadla. Od té doby dosáhla úctyhodných, téměř vždy vyprodaných 123 repríz. Touto veleúspěšnou inscenací je interaktivní detektivní komedie Paula Pörtnera Bláznivé nůžky, která po osmi znamenitých sezónách opouští velké jeviště a přesouvá se na Malou scénu ve dvoře.
Dvanáct rozhněvaných mužů

Východočeské divadlo čeká sezóna plná velkých výzev

Pardubice - Východočeské divadlo Pardubice zahájí 106. sezónu 1. září premiérou interiérové verze hudební komedie Limonádový Joe. Známou českou westernovou parodii s Josefem Pejchalem v titulní roli divadlo uvádělo již v červnu v magickém prostoru pod hradem Kunětická hora.
Koncert The Tap Tap načerno, Praha 19.3.2014

Patnáctý GRAND Festival smíchu je za dveřmi

Pardubice – Ve středu začne jubilejní XV. ročník GRAND Festival smíchu. Návštěvníci se mohou těšit na ty nejlepší divadelní komedie, které současná česká divadelní scéna nabízí, ale také na bohatý doprovodný program.
Pardubice již brzy ožijí GRAND Festivalem smíchu

Pardubice již brzy ožijí GRAND Festivalem smíchu

Pardubice – Blíží se svátek divadelních komedie – GRAND Festival smíchu. Již popatnácté se do pardubického Východočeského divadla sjedou divadelní soubory z celé republiky a některá z nich budou bojovat o přízeň odborné poroty.
Demonstrace proti "duhové totalitě" pořádaná Akcí D.O.S.T., Praha 16.8.2013

Hra o československé normalizaci bude hrána v Paříži

Pardubice – Francouzsko-česko-slovenská spolupráce dala vzniknout Operaci Romeo, která zanese diváky do doby československé normalizace. Východočeské divadlo Pardubice uvede premiérově hru, která poté poputuje do Prahy, Českých Budějovic, Bratislavy až se dostane do Paříže.

Aktuálně se děje

včera

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Lex Ukrajina prošel. Sněmovna prodloužila ochranu pro ukrajinské uprchlíky

Poslanecká sněmovna schválila vládní novelu, která prodlužuje dočasnou ochranu pro ukrajinské uprchlíky před ruskou agresí. Těm, kteří se rozhodnou zůstat v Česku a nepotřebují tuto ochranu, bude nově nabídnuta možnost speciálního dlouhodobého pobytu. Sedmou změnu zákona, známou jako lex Ukrajina, nyní posoudí výbory pro bezpečnost a sociální politiku.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

sport

EURO 2024: Modričovo odčinění neproměněné penalty přišlo vniveč, Španělé s přehledem postoupili

Chorvatský veterán Luka Modrič nechtěl, aby duel s Itálií byl jeho dost zřejmě posledním reprezentačním zápasem v kariéře. A dělal to pro to maximum. V zápase téměř o všechno pro Chorvatsko mohl skórovat ve druhé půli už z penalty, ale další pokutový kop na tomto Euru Chorvaté neproměnili. Nakonec to nevadilo, jelikož za necelou minutu se míč dostal před italskou branku znovu, tam si ho našel právě Modrič a nekompromisně zavěsil. Zbytek zápasu strávil už na lavičce a samou nervozitou tlačil časomíru ke konci duelu. Jenže v poslední osmé minutě nastavení se přeci jen Italům vyrovnat zásluhou Zaccagniho střely a výrazně tak zkomplikoval Chorvatů naděje na postup do osmifinále. To Španělé potvrdili, že hrají na Euru zatím nejlepší fotbal a po výhře 1:0 nad Albánií se můžou těšit z postupu z prvního místa skupiny B s devíti body na kontě. 

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Rusko zakázalo přístup k desítkám médií z EU

Ruské ministerstvo zahraničních věcí v úterý oznámilo, že zakáže přístup k vysílacím zdrojům desítek médií z Evropské unie. Toto rozhodnutí je odvetou za zákaz Unie vůči třem ruským médiím, uvedla agentura Reuters.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Energetika

Evropská rada chce posílit pomoc Ukrajině. Elektrárny navrhují lepší řešení, než posílání peněz

Lídři Evropské unie vyzvou ke zvýšení vojenské a finanční pomoci Ukrajině. Obávají se zvyšující se intenzity ruských útoků proti elektrárnám, kvůli kterým žijí miliony Ukrajinců po tmě. Šéf největší ukrajinské energetické společnosti Ukrenergo vyzývá, ať evropské země neposílají humanitární pomoc, ale „aby přišly na Ukrajinu, vydělaly peníze a zvýšily výrobní kapacitu“. 

včera

včera

včera

Bolton, John

Jak zajistit mír v Asii? Vyzbrojte Jižní Koreu jadernými zbraněmi, navrhuje Bolton

Bývalý poradce USA pro národní bezpečnost John Bolton v úterý v Soulu prohlásil, že opětovné umístění amerických taktických jaderných zbraní do Jižní Koreje by mohlo posílit její schopnost odstrašování vůči severokorejským hrozbám, zvláště v době, kdy se prohlubují vztahy mezi Severní Koreou a Ruskem, uvedla agentura Jonhap. 

včera

Metro C nepojede v úvodu prázdnin v celé délce trasy. Bude výluka

Pražskou hromadnou dopravu čeká na úvod letních prázdnin v jedné oblasti zatěžkávací zkouška. Na jednom z úseků linky metra C bude totiž po dobu pěti dní přerušen provoz. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy