Klauniáda, výstava a festival pro ženy. Co chystá Divadlo Bolka Polívky v květnu?

Brno – Autorská klauniáda Pala Seriše, výstava obrazů Marka Brodského a festival Ženy ženám. Po dubnových oslavách Dne klaunů chystá Divadlo Bolka Polívky nabitý program i na květen.

Po aprílovém happeningu na Jakubském náměstí a jubilejním vydání tradičního Re-kabaretu chystá Divadlo Bolka Polívky nabitý program i na květen. Hned první den v měsíci můžete vyrazit na autorskou klauniádu Pala Seriše s názvem Pri kase. Komedie z prostředí supermarketů je parodií na dnešní konzumní společnost.

Pavol Seriš je absolvent pohybového divadla na JAMU, kde nyní pokračuje v doktorandském studiu. Za své autorské inscenace získal několik ocenění včetně Ceny za nejlepší herecký výkon na festivalu FITUA 2015 v marockém Agadire nebo hlavní ceny na European Young Theatre 2015 v italském Spolete. Seriš, který je také pravidelným hostem Divadla Bolka Polívky, ve své nové komedii spojuje stand-up a pohybové herectví.

Představení Pri kase se koná 1. května v 19 hodin v Divadle Bolka Polívky.

O tři dny později bude zahájena výstava obrazů výtvarníka, animátora a hudebníka Marka Brodského. „Prostě maluju krchovy, kapely, kočky a turisty,“ shrnul Brodský v tiskové zprávě. Slavnostní vernisáž se koná 4. května v 17.30 ve foyer Divadla Bolka Polívky.

První týden měsíce divadlo ovládnou ženy. Festival Ženy ženám se bude konat od 3. do 8. května a nabídne představení se zajímavými a silnými ženskými hrdinkami ve skvělém obsazení. Těšit se můžeme na Biostory s Danielou Zbytovskou, Barborou Seidlovou a Nikolou Zbytovskou, Edith se Světlanou Nálepkovou nebo Shirley Valentine se Simonou Stašovou. Dále uvidíme inscenaci Hvězda s Evou Holubovou, Milena má problém se Šárkou Vaculíkovou v hlavní roli a představení The Naked Truth, v němž se objeví například Gabriela Míčová nebo Klára Apolenářová.

Festival Ženy ženám se koná od 3. do 8. května 2017 vždy od 19:00 v Divadle Bolka Polívky v Brně.

Související

Divadlo Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky a kino Scala v Brně se musí vystěhovat

Brněnské Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala budou nuceny ukončit svou činnost v současných prostorech. Důvodem je zjištění dalších strukturálních nedostatků, které zamezují bezpečnému využívání sálů. Uvedlo to vedení města prostřednictvím tiskové zprávy, kterou obdržel server EuroZprávy.cz. 

Více souvisejících

Divadlo Bolka Polívky Brno Divadla kultura Klauni stand-up comedy výstavy Bára Seidlová Simona Stašová Eva Holubová Gabriela Míčová (Herečka)

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 30 minutami

Izrael, ilustrační foto

Uznání Palestiny bude mít "vážné důsledky", varuje Izrael

Rozhodnutí vlád Irska, Norska a Španělska uznat palestinský stát bude mít "vážné důsledky" pro jejich vztahy s Izraelem. Po předvolání jejich velvyslanců to ve čtvrtek oznámilo izraelské ministerstvo zahraničních věcí, informuje agentura AP.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 8 hodinami

před 8 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Počasí bude o víkendu teplé, ale deštivé

Nadcházející víkend bude sice teplý, podle ČHMÚ.cz ale také deštivý. Přesto naměříme až 26 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy