Brno – Na námět režiséra Jana Antonína Pitínského vznikla v Divadle Husa na provázku nová inscenace spojující osudy tří žen, které, ač v jiných režimech, trpí stejnými formami útlaku. V hlavních rolích uvidíme Ivanu Hloužkovou, Růženu Dvořákovou a Terezu Marečkovou.
Matka – hlavní hrdinka původní hry J. A. Pitínského z roku 1987, služka Anna z románu maďarského spisovatele Dezsa Kosztolányiho Anna Édešová a Jana z Arcu podle scénáře režiséra Roberta Bressona k filmu Proces s Janou z Arcu. Tři ženy trpí v odlišných režimem stejnou formou útlaku, které se snaží zabránit a před kterou se snaží zachránit a obhájit.
Tři různé příběhy spojil režisér Jan Antonín Pitínský do třídílné inscenace v Divadle Husa na provázku s názvem Triptych. Ve třech různých divadelních formách inscenace nahlédne na ženy jako matky, tedy obhájkyně rodinného krbu a jeho tradic, jako služky, které nemá být vidět, má jen plnit úkoly. A ženy, která se s praporem vlastní víry postaví do čela vojska.
V hlavních rolích inscenace Triptych (Matka. Služka. Panna.) se představí Ivana Hloužková, Růžena Dvořáková a Tereza Marečková. Dále uvidíme Ondřeje Kokorského, Vladimíra Hausera, Milana Holendu, Martina Donutila a Zdeňka Kociána.
Premiéra se koná 13. října 2017 v Divadle Husa na provázku.
Související
"Ambasáda" nezávislé běloruské kultury v Brně pošle dopisy vězňům, jeden napsal Vystrčil
Recenze: Brněnský Don Quijote se obešel bez hlavních postav příběhu
Divadlo Husa na provázku , Jan Antonín Pitínský (režisér) , Ivana Hloužková (herečka) , kultura , Divadla
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Musk vydělává jen z Tesly miliardy. Jeho příjem převyšuje plat zaměstnanců 2,5milionkrát
před 3 hodinami
Kolaps zásobování, pokusy o sebevraždu. Námořníci na letadlové lodi zakotvené u Íránu tlak války nezvládají
před 4 hodinami
V muniční továrně nedaleko Říma došlo k masivnímu výbuchu
před 5 hodinami
Proč Trump zastírá fakta o Hormuzském průlivu? Nehodí se mu růst cen před volbami
před 6 hodinami
Dívali jste se na zatmění Slunce bez ochrany? Lékaři prozradili, jak poznáte, že máte poškozený zrak
před 7 hodinami
Japonsko se bouří proti návštěvě Putina na sporných Kurilských ostrovech
před 8 hodinami
OBRAZEM: Zatmění Slunce uchvátilo Čechy i Evropany, příští rok nás čeká znovu
před 9 hodinami
V přístavu v Rotterdamu došlo k výbuchu, nejméně jeden mrtvý
před 9 hodinami
Další vlna veder je tady. Extrémní počasí opět spaluje Evropu
před 10 hodinami
Co znamená podpis příkazu o vakcínách? Trump nemění očkování, ale důvěru v medicinský zázrak
před 11 hodinami
Babiš obešel Motoristy. Sucho začal řešit se svým bývalým ministrem
před 11 hodinami
Počasí beze srážek má důsledky. Nebezpečí požárů už se týká celého Česka
před 12 hodinami
Ruská armáda našla nový zdroj rekrutů. Studenti ze škol
před 12 hodinami
Rusko už nemůže válku ignorovat. Propad popularity Putina už reflektují i prokremelské průzkumy
před 13 hodinami
Počasí v Asii je tak extrémní, že se brambory doslova vaří v zemi
před 14 hodinami
Dejte nám 10 procent svých raket do Patriotů a zničíme všechny ruské balistické střely, vzkázal Zelenskyj USA
před 15 hodinami
Trump nebyl sám. Z Turecka s ním potají odletěl jediný ministr
před 16 hodinami
Víkendové počasí přinese změnu. Teploty opět poletí nahoru
včera
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
včera
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
Dostupnost tamoxifenu v České republice se výrazně zlepšuje. Díky intenzivní koordinaci Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv s výrobci a distributory míří v těchto a následujících dnech do České republiky přes 10 000 balení tamoxifenu. Další dodávky jsou zajišťovány také pro podzimní období.
Zdroj: Jan Hrabě