Praha-Muzikál Děti Ráje Vás nadzvedne ze židle. Představení založeno na nejznámějších písních Michala Davida vás dokonce roztančí. Mladší i starší generace si ráda poslechne hity diskoték.
V březnu se blíží derniéra představení muzikálu Děti ráje. Premiéra proběhla již v roce 2009 a přesto je hlediště plné diváků, kteří se na představení přišli podívat. Úspěšný kousek má na svědomí Sagvan Tofi. Režie se ujaj Petr Novotný, který se již dříve podepsal pod režii například muzikálu Les Misérables. Na představení se tradičně můžete těšit v Goja Music Hall na pražském výstavišti. Výjimečně jsou představení hrána i na Slovensku.Jaký příběh prožijete, vám naznačí již oficiální stránky muzikálu. Parta maturantů, na konci 80. Let, tráví svůj volný čas po diskotékách. Těm kralují velcí frajeři – „dýdžejové" Tom a Stanley (SagvanTofi, Lukáš Vaculík, Braňo Polák a Martin Zounar). Jen romantik Michal (František Pytloun, Tomáš Löbl), který píše básničky a skládá písničky, se kolektivu vymyká a je terčem jejich posměchu. Michalovu lásku ke spolužačce Evě (Petra Doležalová, Michaela Sejnová) překazí intriky její kamarádky Kájiny (Martina Cerhová, Hana Kubinová). Po dvaceti letech se Eva (Míša Nosková, Šárka Marková znovu setkává se svou první velkou láskou Michalem (Bořek Slezáček, Peter Veslár) a nekonečný milostný příběh se vrací v podobě sblížení její dcery Báry (Tereza Aster Vágnerová, Genny Ciatti) a Michalova syna Mickeyho (Michael Foret, Petr Poláček).Vesměs mladý herecký kolektiv podává výborné výkony. I po tolika opakování z nich čiší nadšení a radost z představení. Jak jsem již zmínila, můžeme se těšit na dvojici Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík v roli dvou „úspěšných" diskžokejů. Od dob filmu Kamarádi do deště uplynulo mnoho let, ale tato dvojice k sobě prostě patří. Celý večer si diváci pobrukovali písně Michala Davida františka Janečka. Na konci představení však diváci nejen zpívali, ale dokonce tančili.Divačka a fanynka muzikálu Tereza Jakubčíková představení navštívila již pošesté. Pravidelně navštěvuje představení již od roku 2009. Každé představení je podle ní lepší a lepší. Především by vyzdvihla výkon Bořka Sedláčka, jehož hlas je suverénně nejlepší. Již nyní se těší na derniéru, které proběhne v březnu. Při derniéře se totiž herci nejvíce uvolní a předvedou nejlepší výkon, který bude obohacen nostalgií posledního představení.
Související
Helena Vondráčková podpořila Michala Davida: Státní vyznamenání mu právem patří
Zeman chce vyznamenat Michala Davida? Bolševický hnus, dejte na Hrad střelnici a kolotoče, naštval se historik
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Záchranné týmy amerického letectva provádějí jednu z nejnebezpečnějších operací moderní historie
před 1 hodinou
Egypt učinil zásadní obrat ve své obchodní politice vůči Rusku a Ukrajině
před 3 hodinami
Jako z filmu Terminátor. Frontovou linii na Ukrajině začínají ovládat drony a roboti
před 4 hodinami
Politico: Magyara čeká očistec. Orbánův systém učinil Maďarsko prakticky neovladatelné
před 5 hodinami
Záhadná cesta nové mutace covidu: Cikáda dva roky mutovala v těle pacienta, pak se začala šířit
před 6 hodinami
Zelenskyj: Rusko si místo velikonočního příměří zvolilo cestu eskalace
před 8 hodinami
Evropa na pozadí energetického šoku zvažuje návrat k jaderným elektrárnám
před 9 hodinami
Posádka mise Artemis II překonala polovinu cesty k Měsíci
před 10 hodinami
Maska příjemného politika se hroutí. Orbánovi hrozí drtivá porážka, propagandě zasadil smrtelnou ránu internet
před 11 hodinami
Předpověď počasí s doporučením. Meteorologové řekli, jak bude v neděli
včera
StarDance bude výzva i pro kaskadérku. Na parketu se ukáže Hana Dvorská
včera
Ceny Anděl budou rozdány příští týden. Pořadatelé odhalili jména vystupujících
včera
Velikonoční mši vynechají dcery bývalého prince Andrewa. Rodina je ale nezavrhuje
včera
Fotbal v Itálii v krizi. Potřetí v řadě se nepostoupilo na MS, končí šéf svazu i trenér
včera
Babiš prozradil řidičům, jak se budou stanovovat maximální ceny pohonných hmot
včera
Moravec zřejmě po konci v ČT půjde na vlastní pěst
včera
Trump mluví o otevření Hormuzského průlivu. Už jím projela první západní loď
včera
Češi před fotbalovým MS odehrají dva přípravné duely. Je problém s nákupem lístků
včera
Historie legendární značky Mercedes. První vůz vyjel před 125 lety
včera
Rakušan to definitivně vzdal. Místopředsedkyní Sněmovny se má stát Urbanová
Starostové a nezávislí představili nového kandidáta pro volbu místopředsedy Sněmovny, ve které opakovaně neuspěl předseda hnutí Vít Rakušan. Opoziční uskupení věří, že stejný osud n nepotká navrženou poslankyni Barboru Urbanovou.
Zdroj: Jan Hrabě