Stašová si vyrazí s Nárožným do Českého ráje

Český ráj – Již popáté se letos uskuteční multižánrový letní festival Sedmihorské léto. Do Sedmihorek u Turnova přijede během letních měsíců řada umělců. Těšit se můžete na akce od divadel po koncerty.

Ve čtvrtek 12. června se můžete těšit na první bod programu. Přitažlivý repertoár vycházející z moravského folkloru přiveze do Českého ráje Moravanka Jana Slabáka.

Do Sedmihorek přijede dvojice vynikajících herců, Simona Stašová a Petr Nárožný, kteří sehrají inscenaci hry od Neila Simona Poslední ze žhavých milenců. Komedie plná peprných momentů, ale i napínavých dialogů dostane prostor v úterý 1. července.

Následovat budou čtyři koncerty populárních hudebníků.

Muzikant Jaroslava Uhlíře, který je autorem řady filmových a pohádkových hitů, vystoupí v Sedmihorkách s kapelou ve čtvrtek 10. července.

O dva týdny později přijede Jakub Smolík s kapelou. Ve čtvrtek 24. července proběhne koncert tohoto romantika s kytarou.

Ve čtvrtek 31. července vystoupí zpěvačka se sametovým hlasem a držitelka pěti ocenění Anděl Anna K. s kapelou.

Letošní jubilanti, Naďa Urbánková a Luboš Javůrek s kapelou Bokomara poctí návštěvou festival ve čtvrtek 7. srpna.

Letošní ročník Sedmihorského léta zakončí divadelní inscenace Čtyři dohody. V této komedie pojednávající s nadsázkou o životě se představí Jaroslav Dušek, Pjér la Šé´z a Zdeněk Konopásek.

Související

Více souvisejících

Sedmihorské léto Petr Nárožný Simona Stašová

Aktuálně se děje

před 21 minutami

před 36 minutami

Izrael, ilustrační foto

Uznání Palestiny bude mít "vážné důsledky", varuje Izrael

Rozhodnutí vlád Irska, Norska a Španělska uznat palestinský stát bude mít "vážné důsledky" pro jejich vztahy s Izraelem. Po předvolání jejich velvyslanců to ve čtvrtek oznámilo izraelské ministerstvo zahraničních věcí, informuje agentura AP.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 8 hodinami

před 8 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Počasí bude o víkendu teplé, ale deštivé

Nadcházející víkend bude sice teplý, podle ČHMÚ.cz ale také deštivý. Přesto naměříme až 26 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy