Praha - Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. První část Gangster Ka se soustředí na události okolo postavy Káčka na území ČR. Zpravodajský server EuroZprávy.cz je mediálním partnerem filmu.
Jaká byla pro vás jako režiséra nejtěžší scéna?
Od začátku jsem věděl, že největším úskalím filmu budou scény pojící se k Jihoafrické republice, nedejbože akčního charakteru. Takže takovým mým černým Petrem byl od začátku obraz pojmenovaný jako: PÁKISTÁNSKÁ ČTVRŤ, EXT., NOC. Je to finální scéna, ve které si jde Káčko vyřídit účty s pákistánským gangem, který mu vyfoukl 40 kg metamfetaminu. Představa skloubení exotické johannesburské lokace, padesáti Pákistánců – kaskadérů, českých herců a střílejících zbraní, byla od začátku producentsko-autorským oříškem, který se s vypětím všech sil podařilo rozlousknout. Výsledná scéna navíc působí neuvěřitelně autenticky.
Jaká je vaše oblíbená scéna?
Těch scén je víc a většinou se vážou k hlavnímu antihrdinovi. Káčko je prostě neuvěřitelnej asociál neboli exot. Nikdy nepřestává překvapovat. Jeho reakce jsou odlišné od běžného sociálního modelu. Třeba když ve druhém díle vítá svou manželku s novorozeným synem po příjezdu z porodnice a po domě mu nepokrytě pochoduje nahá milenka. Nebo scéna, ve které v rauši skočí do vypuštěného bazénu a začne se vyznávat mrtvému otci... To jsou scény, které mě hodně baví, protože jakkoliv mohou vypadat vycucané z prstu, jejich základ je v reálném životě. Bylo jen potřeba najít vhodného interpreta a tím Káčko rozhodně je. Ten chlap je jako nejčernější vtip. Na začátku netušíte, v půlce se začnete smát, a když přijde pointa, mrazí vás v zádech.
Jak dlouho jste oba díly Gangsterky natáčel?
Natáčecí plán obou filmů byl postaven na 50 dní, když nepočítám týdenní exkurz do Jižní Afriky. Celkově se pak natáčení roztáhlo do 6 měsíců z důvodu potřeby různých ročních období.
Co vám projekt dal a naopak vzal?
GANGSTER KA je můj první realizovaný celovečerního film, takže to už je samo o sobě výhra za všechny peníze."
Jak hodnotíte po této zkušenosti český organizovaný zločin?
Spíš mě zajímá, jak bude český organizovaný zločin hodnotit náš film. Možná by se teď hodilo říci nějaký blábol ve smyslu: díky prostudování mechanismů organizovaného zločinu v naší zemi, korupce státního aparátu a uvědomění si nedotknutelnosti největších gaunerů, jsem přišel o veškeré iluze... bla bla... Ne, to se nestalo. Já totiž žádné iluze neměl ani před tím.Film GANGSTER KA vstoupí do českých kin už za necelý měsíc, přesně 10. září 2015.
Související
Proč chtějí být filmoví diváci klamáni? Nemají zájem o skutečnost? Důkazem budiž Most špionů
Režisér filmů Gangster Ka Jan Pachl: Nastartoval mě Cirkus Bukowsky
film Gangster Ka , Jan Pachl (režisér)
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
před 1 hodinou
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
před 2 hodinami
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
před 3 hodinami
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
před 4 hodinami
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
před 6 hodinami
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
včera
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
včera
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
včera
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
včera
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
včera
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
včera
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
včera
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
včera
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
včera
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
včera
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
včera
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
včera
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
včera
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
včera
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
Spojené státy americké oficiálně vznesly obvinění z vraždy a spiknutí proti bývalému kubánskému prezidentovi Raúlu Castrovi a pěti dalším osobám. Případ se týká sestřelení dvou civilních letadel organizace kubánských exulantů Bratři na záchranu v roce 1996, při kterém zahynuli čtyři lidé, včetně tří občanů USA. Současný kubánský prezident Miguel Díaz-Canel označil tento právní krok za čistě politický manévr bez jakéhokoli právního základu. Americký ministr zahraničí Marco Rubio naopak reagoval prohlášením, že Kuba představuje hrozbu pro národní bezpečnost USA, a šanci na mírovou dohodu mezi oběma zeměmi nevidí jako vysokou.
Zdroj: Libor Novák