Hollywood chce vzkřísit osvědčená monstra, pomoci má Tom Cruise

Hollywood - Nedosti monster v našem světě, nedosti osvědčených postav. Taková je asi strategie "továrny na sny", protože pro diváky připravuje kromě spousty "dvojek" či dalších pokračování i reinkarnaci osvědčených příšer.

Mnozí z diváků si ještě vybaví filmovou sérii o vzkříšené egyptské mumii, takto vládce Imhotepa, kterého vyvolá ze záhrobí sympatický dobrodruh Rick se svou družkou (později manželkou) Evelyn při pátrání po městě Hamunaptry. Trojice Brendan Fraser, Rachel Weisz a svalovec Arnold Vosloo doplněná charismatickým Odedem Fehrem se po prvním snímku z roku 1999, nazvaném prostě Mumie (The Mummy), sešla ještě v pokračování o dva roky později (Mumie se vrací), jenže to už příběh poněkud klopýtal za úrovní toho předchozího, ačkoliv tvůrci vsadili na větší akčnost a filmové efekty. Následovalo několik podobných pokusů, například Mumie: Hrob Dračího krále (2008), kde si ještě zahrál Fraser, ale už bez svých obvyklých kolegů; tyto pokusy měly typický osud x-tých pokračování a byly spíš ukázkou promarněné šance.

Dobrodruh Rick (B. Fraser) se setkal s mumií několikrát (zdroj: Universal Pictures)

Nyní Hollywood cítí, že nadešel čas povolat na scénu v boji o diváckou přízeň další mumii, i když v poněkud jiných podmínkách. Tentokrát nebude hlavním hrdinou neohrožený bijec a la Indiana Jones, nýbrž bývalý mariňák. Tento ex-navy SEALs narazí nikoli na rozpadající se monstrum, nýbrž mumii "s lidskou tváří". Určité obavy však vyvolává záměr přidat do filmu i další příšery, vedle Frankensteina i Draculu či Vlkodlaka. 

Vedle mumifikované krásky, kterou by měla hrát Sofie Boutelly (uvedla se v poměrně nedávném snímku Kingsman: Tajná služba) už s projektem souhlasil Tom Cruise. Hrdina několika hollywoodských blockbusterů a především hlavní postava série Mission Impossible ale bude mít značně nabitý program, v roce 2017, kdy se má film realizovat, najdeme v jeho deníčku práci na oživení kultovního snímku Top Gun (2) nebo také šestý díl Mission Impossible. A to ani nemluvíme o letošku, kdy ho čekají další příhody poněkud tajemného obhájce spravedlnosti Jacka Reachera.

Související

Cruise, Tom

Tom Cruise zamíří do vesmíru. Na novém filmu bude spolupracovat NASA

Při natáčení nového filmu s Tomem Cruisem bude na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) pomáhat Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Na twitteru se o tom zmínil šéf americké vesmírné agentury Jim Bridenstine. O chystaném akčním snímku známého herce se zatím mnoho neví, rozhodně ale nemá jít o další Mission: Impossible.

Více souvisejících

Tom Cruise Brendan Fraser (herec) film Mumie

Aktuálně se děje

před 54 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy