"Královna kraválu" se vydá opět do kin, tentokrát v americké verzi jako Florence

Londýn - Pro Evropana byl až do nedávné doby pojem "královna kraválu" neznámý. Dnes už při vyslovení jména Florence Foster Jenkins nebudou mnozí tolik tápat - tato extravagantní "umělkyně" se v krátké době podruhé vrátí na plátna kin.

Ctihodná dáma v letech, Američanka oplývající nemalým bohatstvím a sebevědomím, působila jako mecenáška umění. Dokonce se pokoušela i zpívat, ovšem její projev byl naprosto otřesný. Jenže jak se říká, před penězi se i múzy skloní - Florence je sice držena stranou pódií a vystupuje pouze při "domácích" dobročinných akcích, protože tam jsou lidé s ohledem na následný šek ochotni leccos přečkat. Pak se ale ambiciózní a nekritická Florence rozhodne zaplatit si koncert v Carnegie Hall. A tady jde legrace stranou. Co teď? Naučit ženu s nulovou šancí zapět operní árii ve vražedně krátké době za přispění věhlasných učitelů aspoň tolik, aby nešlo o společenské zesměšnění, nebo ji předložit krutou pravdu a zničit její neutuchající lásku k hudbě?

(zdroj: Bioscop)

Pokud vám tento děj něco říká, máte naprostou pravdu. Jen pro francouzské tvůrce se Florence převtělila v Marguerite Dumont, kterou si zahrála vynikající Catherine Frot (Obracečka not, Z prezidentské kuchyně) a snímek pod režijní taktovkou Xaviera Giannoliho a názvem Marguierite vstoupil do filmového podvědomí v září minulého roku. 

Nyní se chystá v hvězdném provedení v americké produkci, ostatně Florence se chystala svůj velký sen zhmotnit v roce 1944 v newyorské Carnegie Hall. Zda Florence, jejíž podobu na sebe vezme Meryl Streep, skutečně dojde až tam, se dozvíme na konci prázdnin - původní termín premiéry v našich kinech byl z 26. května přesunut na 25. srpen, kdy se snímek Božská Florence (Florence Foster Jenkins) oficiálně představí i v našich kinech. Vedle Meryl uvidíme Hugha Granta jako jejího přítele a manažera, dále se nám představí Simon Hedberg, Nina Arianda, Rebecca Fergusson, Josh O'Connor a John Kavanagh.

Související

Mozart a činky? I tak na sebe dbá ctižádostivý hudebník, zde v podání Simona Helberga Rozhovor

Simon Helberg o Florence, klasické hudbě, smíchu a Beatles

Rozhovor - Zpočátku může působit směšně, jeho vysoké, vlezlé chichotání ne každému bude příjemné. Jeho postava se však postupem příběhu o Florence Foster Jenkins mění a nakonec se stává jednou z nejsilnějších opor "královny kraválu".

Více souvisejících

film Božská Florence Meryl Streep Hugh Grant

Aktuálně se děje

včera

Volodymyr Zelenskyj a Petr Pavel

Ukrajina chce s Českem podepsat novou dohodu, prozradil Zelenskyj

Česko je mezi zeměmi, s nimiž Ukrajina plánuje podepsat nové dohody. Po návratu ze summitu NATO to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dohody chystá Kyjev také se Slovinskem a Irskem. Zelenskyj také potvrdil, že je na cestě další vojenská pomoc. 

včera

včera

Miroslav Kalousek

Odpudivá propaganda. Kalousek odsoudil reakci europoslance Turka na atentát

Naprostá většina reakcí z Česka i ze světa především odsoudila sobotní atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa a jakékoliv násilí v politice. Nový český europoslanec Filip Turek (Přísaha a Motoristé) šel dál, za což si vysloužil ostrou kritiku například ze strany exministra financí Miroslava Kalouska. 

včera

Barbora Krejčíková se setkala s princeznami Kate a Charlotte.

Kate předala trofej vítězi Wimbledonu. Mluvila i s českou šampionkou Krejčíkovou

Britská princezna Kate se v neděli dočkala ovací vestoje od publika při mužském finále tenisového Wimbledonu. Šlo o její teprve druhé veřejné vystoupení od konce března, kdy světu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. S manželkou následníka trůnu se setkala i nová česká wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa či Fica? Došly argumenty a přichází násilí. Expert pro EZ řekl, co bude dál

Svět se vzpamatovává z dalšího atentátu na důležitou politickou osobnost. Po slovenském premiérovi Robertu Ficovi schytal ránu ze střelné zbraně republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Je naživu a v pořádku. Podle bezpečnostního experta Tomáše Řepy z Univerzity obrany v Brně ale dva atentáty v rámci západních demokracií za poslední měsíce mohou znamenat „jedině to, že se společnost dále radikalizuje“.

včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Děkuji Bohu, ale nezačnu se bát. Donald Trump opět promluvil

Bývalý americký prezident Donald Trump se v neděli podruhé od atentátu veřejně vyjádřil k tomu, co se stalo. Republikánský prezidentský kandidát poděkoval Bohu a dal najevo, že ani nyní se nezačne bát. Trump se už za pár dní chystá znovu veřejně vystoupit.

včera

včera

včera

včera

Kateřina Siniaková

Na Krejčíkovou ve Wimbledonu navázala Siniaková. S Townsendovou vyhrála turnaj ve čtyřhře

Sobota byla ve Wimbledonu ryze českým dnem. Poté, co ve finále ženského singlu uspěla po Janě Novotné, Petře Kvitové a Markétě Vondroušové jako čtvrtá Češka v historii v éře samostatného státu Barbora Krejčíková, připsal si český tenis ještě ten samý den úspěch i v ženské čtyřhře. Finále turnaje totiž ovládl česko-americký pár Kateřina Siniaková-Taylor Tonwsendová poté, co dvakrát 7:6 porazil kanadsko-novozélandské duo Gabriela Dabrowská-Erin Routliffeová.

včera

včera

včera

Co bude dál? Trumpův kult posílí, míní analytici. Kampaň se změní, ale nikdo neví jak

Spojené státy americké zažily atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který usiluje o návrat do Bílého domu. Co bude dál? Odpovědi na zásadní otázku se v analytických textech věnují přední světová média v čele s americkou CNN a britskou BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy