Meryl Streepová a Hugh Grant. Ona zpívá, ale neumí to a on jí v tom ještě podporuje!

Praha - „Mohou o mně říkat, že jsem neuměla zpívat, ale nemohou říkat, že jsem nezpívala.“ Slova Florence Foster Jenkis, ženy, která chtěla dobýt svět svým zpěvem i přes to, že neměla sebemenší špetku talentu. Příběh této fenomenální ženy představí Meryl Streepová po boku s Hughem Grantem, bohužel v pozdějším termínu, než bylo původně plánováno.

Chtěla být úspěšnou a zbožňovanou zpěvačkou, vyprodávat koncertní síně a nahrávat hudební alba. Chyběla jí však jedna důležitá věc a tou byl talent, ale ani přesto se nenechala odradit a šla si hrdě za svým.Řeč je o Florence Foster Jenkins, která se narodila do velice bohaté rodiny a už jako malá se toužila stát zpěvačkou. Rodiče jí kvůli očividnému nedostatku talentu přestali financovat hudební studia. Florence se však nevzdala a po boku svého přítele a manažera se rozhodne vystoupit v proslulé Carnegie Hall.

Na motivy tohoto skutečného příběhu napsal anglický dramatik Peter Quilter hru s názvem Glorious, která obletěla celý svět a objevila se dokonce i na prknech českého divadla Kalich s názvem Je úchvatná v hlavní roli s Jaroslavou Kretschmerovou. A právě tento příběh popisuje i nový film režiséra Stephena Frearce Božská Florence.

Zdroj: YouTube

Příběh snímku Božská Florence, kterou ztvární stejně božská Meryl Streepová se odehrává ve 40. letech minulého století, kdy se Florence rozhodne uspořádat obrovský koncert v proslulé newyorské koncertní síni Carnegie Hall. Její manažer a dlouholetý přítel v podání Hugha Granta jí stojí po boku a snaží se jí ve všem vyhovět, ale také ví, že cesta k vystoupení na pódiu bude trnitá. Nechce však Florence zranit city tím, že by jí řekl krutou pravdu o jejím talentu. Na pomoc v přípravách na koncert jim přichází Cosmé McMoon, s tváří Simona Helberga, známěho především ze seriálu Teorie Velkého Třesku.

Životopisný příběh ženy, která se nevzdala svých snů, ač se zdály zkraje naprosto nereálné, je zároveň úsměvnou komedií se skvělými herci v hlavních rolích. A možná je role Meryl Streepové trochu paradox, protože ve skutečnosti zpívat umí a to dokonce famózně, jak ostatně předvedla třeba v muzikálovém filmu Mamaa Maia! nebo v hudební pohádce Čarovný les.

Film měl původně do kin vstoupit 26. května, ale filmové studiou premiéru posunulo a bude ho možno vidět 25. srpna 2016.

Související

Mozart a činky? I tak na sebe dbá ctižádostivý hudebník, zde v podání Simona Helberga Rozhovor

Simon Helberg o Florence, klasické hudbě, smíchu a Beatles

Rozhovor - Zpočátku může působit směšně, jeho vysoké, vlezlé chichotání ne každému bude příjemné. Jeho postava se však postupem příběhu o Florence Foster Jenkins mění a nakonec se stává jednou z nejsilnějších opor "královny kraválu".

Více souvisejících

film Božská Florence Meryl Streep Hugh Grant

Aktuálně se děje

před 41 minutami

včera

včera

včera

Joe Biden

Biden nemá nic jisté. Průzkum mezi demokraty pro něj nedopadl dobře

Bude se v listopadových prezidentských volbách v USA opakovat souboj z minula? Joe Biden to může mít nahnuté. Potvrzují to výsledky průzkumu amerického Centra pro výzkum veřejných otázek institutu NORC pro agenturu AP. Vyplývá z něj totiž, že dvě třetiny demokratů chtějí, aby Biden stáhl kandidaturu a umožnil straně vybrat jiného uchazeče o post prezidenta. 

včera

včera

včera

Armáda České Republiky

Armáda nahradí beznadějně zastaralou techniku. Nakoupí nové Tatry

Ministerstvo obrany koupí nové těžké nákladní vozy Tatra i munici pro americké vrtulníky. O zakázkách dnes ministryně obrany Jana Černochová (ODS) informovala vládu. V případě pořízení vozidel Tatra T-815 jde o rámcovou dohodu se společností Tatra Defence Systems s.r.o., u nákupu munice o smlouvu s českou firmou STV Group. 

včera

včera

Král Karel III. jmenoval Keira Starmera novým britským premiérem. (5.7.2024)

Karel III. prozradil priority Starmerovy labouristické vlády

Britský král Karel III. ve středu přednesl priority nové labouristické vlády premiéra Keira Starmera, která se chopila moci po nedávném drtivém vítězství nad konzervativci ve volbách. Starmer slibuje s ostatními členy kabinetu oživení ekonomiky či řešení nedostatku bytů a krize životních nákladů. Vláda chce také ztížit nelegální přistěhovalectví a zlepšit vztahy s Evropskou unií. 

včera

Roman Červenka, český hokejový útočník. Žurnalista Daniel Sallows z Bleacher Report označil Červenku jako sedmého nejlepšího hokejistu mimo NHL.

Hokejové Pardubice hlásí zvučnou posilu. Ze Švýcarska se vrací domů kapitán mistrů světa Červenka

Nadcházející extraligová sezóna 2024/25 nabídne tuzemským hokejovým fanouškům zajímavou podívanou. Na zdejších extraligových kluzištích se totiž bude prohánět kapitán českých mistrů světa z letošního roku, útočník Roman Červenka, jenž se tak po dlouhých osmi letech vrací ze zahraničí domů. Po návratu do Česka bude oblékat dres posledního vicemistra, tedy Pardubic. Ty tak tímto přestupem daly jasně najevo svůj záměr dokráčet tentokrát až k extraligovému titulu.

včera

včera

včera

včera

Elon Musk

Musk stěhuje své firmy v rámci USA. Vadí mu nový zákon v Kalifornii

Podnikatel a miliardář Elon Musk oznámil, že přesune sídla svých firem X a SpaceX v rámci USA z Kalifornie do Texasu. Za jeden z důvodů označil nový zákon, který v prvně jmenovaném státě zakazuje školským úřadům informovat kohokoliv včetně rodičů o rodové identitě či sexuální orientaci žáků. Upozornila na to BBC. 

včera

včera

Jaderná elektrárna Dukovany

Dva nové bloky jaderné elektrárny Dukovany postaví Korejci, rozhodla vláda

Dva nové bloky jaderné elektrárny v Dukovanech postaví korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power Company (KHNP). O preferovaném dodavateli strategického projektu rozhodla vláda na středečním zasedání. Informovalo o tom ministerstvo průmyslu v tiskové zprávě. Česko si od projektu slibuje, že zemi zajistí energetickou bezpečnost a soběstačnost na několik desetiletí dopředu. 

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

FBI se dostala do mobilu střelce na Trumpa. Pomohli Izraelci

Vyšetřování sobotního atentátu na republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa pokračuje. FBI se podle nejnovějších informací dostala do mobilu střelce Thomase M. Crookse, který byl na místě zneškodněn tajnou službou. Zásadně k tomu pomohla izraelská technologie, informuje web Times of Israel. 

včera

včera

"Stačí tři střely." Rusové vyhrožují kvůli americkým raketám, ohrožena je i Praha

Odstrašující ruské výhrůžky kvůli možnému umístění amerických raket dlouhého dosahu v Německu zazněly i v ruské televizi. Moderátor Jevgenij Popov hrozil úderem i Praze. Už dříve označil evropská hlavní města za "potenciální oběti" ruské reakce mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy