Září na filmovém plátně. Čeká nás český thriller, hodný obr i obnovená legenda

Praha - O letních, pro děti prázdninových měsících se ve světě filmu občas hovoří jako o okurkové sezóně. Nakolik to je správné nechť posoudí sám divák, faktem ale je, že v září se na něj chystá několik hodně zajímavých titulů.

Co tedy může očekávat v prvním premiérové čtvrku měsíce září? Na stránkách EuroZprávy.cz už jsme přinesli recenzi českého thrilleru debutujícího režiséra Dana Pánka Taxi 121. Jde o snímek inspirovaný dva roky starými vraždami taxikářů - tento případ ještě stále není definitivně uzavřen. Ve snímku se představí v hlavních rolích Filip Tomsa, Lenka Zahradnická a Dušan Sitek.

Film Taxi 121 je inspirován skutečností (Zdroj: ArtCorp s.r.o.)

Konkurencí českému filmu bude legenda z nejzářivějších. Pokud řeknete Casablanca, okamžitě se vám vybaví slogan "Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine", kterou bychom mohli přeložit jako "Ze všech putyk ve všech městech na celém světě vejde zrovna do té mojí." Romanticko-dramatický příběh ve válečných časech, odehrávající se v baru Ricka Baina svede dohromady především Huphreyho Bogarda a Ingrid Bergman. Dnes klasické dílo uvedené do kin v roce 1943 se dostane do českých kin zásluhou Pannonia Entertainment na měsíční projekci.

Kdo má rád napětí a zdánlivě jasné rozložení sil, nechť zavítá na snímek Smrt ve tmě (Don't Breathe). Dílo uruguayského režiséra Fede Alvareze svým dějem může připomenout jiný slavný film Čekej do tmy (Wait Until Dark, 1967), kde Audrey Hepburn v roli slepé Susy bojuje ve vlastním bytě proti trojici drogových dealerů. V novince jde rovněž o trojici, ale v tomto případě to jsou mladíci, kteří vykrádají domácnosti a rozhodnou se připravit samotářského slepce o milionovou sumu. Jenže netuší, že zdánlivě bezbranný muž dokáže velice rychle změnit poměr sil.

Stephen Lang v roli na první pohled bezbranného slepce (zdroj: TriStar Pictures)

Steven Spielberg se vydává opět na pole fantasy, tento autor legendární postavičky E.T. se tentokrát chopil dobráckého přerostlého Obra Dobra, který chce s mladou dívkou zabránit vstupu nehodných kolegů do lidského světa. Protikladem budiž ryze rockový počin v režisérském trojbloku, mapující část kariéry a životní osudy zpěváka Alice Coopera. Ve snímku Super Duper Alice Cooper se seznámíme s jeho životním problémem a nahlédneme i do začátku jeho hudební kariéry, která je spojena právě s kapelou nesoucí jméno Alice Cooper, které si zpěvák později zvolil za svůj umělecký pseudonym. 

Vincent Furnier alias Alice Cooper v dokumentu o sobě samém (zdroj: Atlantis Entertainment)

V dalších premiérových týdnech nás čeká známá, životem pronásledovaná Bridget Jonesová, budeme mít možnost se podívat na novou verzi další hollywoodské legendy Sedm statečných, čeká nás drama letounu, který nouzově přistál v New Yorku na řece Hudson a opět si připomeneme něco ze slavné kariéry nesmrtelných Beatles. EuroZprávy.cz vás budou pravidelně informovat.

Související

Více souvisejících

film Taxi 121 premiéry Alice Cooper (zpěvák)

Aktuálně se děje

před 16 minutami

Gaza

UNRWA: Z Pásma Gazy se stala divočina. Drancování, kamenování, společnost je na pokraji kolapsu

Generální komisař Agentury OSN pro pomoc a práci ve prospěch palestinských uprchlíků (UNRWA) Philippe Lazzarini v pátek vyzval mezinárodní společenství k zastavení eskalace násilí v pásmu Gazy, kde nerespektování mezinárodního humanitárního práva dosáhlo kritického bodu. Thomas White, šéf UNWRA v Gaze, dodal, že v enklávě se hroutí občanský pořádek, ulice se proměnily v divočinu, konvoje s pomocí jsou drancovány a vozidla OSN kamenována. Společnost je podle něj na pokraji úplného kolapsu.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

SK Slavia Praha

Slavii posílí Nizozemec s kontroverzní minulostí. Klub mu chce pomoct restartovat kariéru

Jeho dosavadní životopis hovoří o zajímavých adresách, na kterých nizozemský talent působil. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník Mohamed Ihattaren prošel Eidhovenem, Juventusem či Ajaxem Amsterdam. Nyní ale jako volný hráč kývl na nabídku pražské Slavie, se kterou se domluvil na tříleté smlouvě. Ostrý zápas nehrál Ihattaren již rok a půl, i proto začne přípravu ve svém novém působišti individuálně.

před 1 hodinou

Hokej, ilustrační fotografie.

Hokejové Pardubice si stěžují na finského soupeře. Kontumace zápasu Ligy mistrů nedosáhly

Hokejovým Pardubicím se v rámci Ligy mistrů nevyvedl vstup do čtvrtfinále, když ve středečním úvodním zápase s finským klubem Lukko Rauma prohrály 4:6. Majitel Východočechů Petr Dědek je ale po tomto zápase rozčílen, soupeř prý podle něj porušil regule soutěže, když včas nenahlásil změnu ve své zápasové soupisce. Proto tak pardubické vedení tlumočilo přímo šéfovi soutěže Martinu Baumannovi, jenž byl na zápase přítomen, že bude na základě toho žádat kontumaci duelu. Ve čtvrtek dostaly Pardubice reakci, ze které spokojeny nebudou. Podle vedení soutěže totiž k žádnému pochybení ze strany finského klubu nedošlo.

před 2 hodinami

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan má novou podmínku. Žádost Švédska o vstup do NATO schválí výměnou za F-16

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podmínil ratifikaci žádosti Švédska o vstup do NATO schválením prodeje amerických stíhaček F-16 Turecku. Donedávna přitom podmiňoval schválení švédské žádosti tím zásahem vůči skupinám, které Ankara považuje za hrozbu pro svou bezpečnost, především proti sympatizantů Strany kurdských pracujících (PKK).

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Petr Fiala

Fiala se s lékaři dohodl na smíru. Dostanou 9,8 miliardy

V pátek podepsali zástupci nespokojených lékařů dohodu o zvýšení platů s premiérem Petrem Fialou a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Vláda na toto navýšení vyčlenila částku ve výši 9,8 miliardy korun. Premiér uvedl, že tato dohoda je významná nejen pro lékaře a zdravotníky, ale také pro občany, protože zajišťuje, že lidé v Česku nemusí mít obavy o dostupnost zdravotní péče.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Tupolev Tu-95 (v kódu NATO „Bear“) , autor: RAF

Rusko zaútočilo na Kyjev řízenými střelami vypálenými z bombardérů

Rusko v noci na pátek vypálilo na Ukrajinu 19 střel s plochou dráhou letu, uvedlo ukrajinské letectvo s tím, že 14 z nich se podařilo zneškodnit. Podle kyjevských představitelů Rusové zaútočili na ukrajinskou metropoli tímto typem řízených střel poprvé po 79 dnech. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 9 hodinami

Pád letadla na Chrudimsku: Pilot dvoumístného ultralightu zemřel

Na Chrudimsku spadl ve čtvrtek odpoledne dvoumístný ultralight. Na místě zasahovaly záchranné složky, život pilota se bohužel zachránit nepodařilo. Odborníci nyní budou zjišťovat příčinu tragické nehody. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy