Tragédie v rodině režiséra: komiksový megafilm Liga spravedlivých mění v průběhu natáčení kormidelníka

Hollywood – Zack Snyder, který svým filmem Muž z oceli determinoval podobu filmového vesmíru DC na další dekádu dopředu, dnes ráno oficiálně odstoupil, aby byl v těžké době na blízku své rodině.

Snyder svoje rozhodnutí opustit vysněný projekt sdělil v exkluzivním interview pro Hollywood Reporter, kterému se svěřil s dosud utajovanou tragédií, která jeho rodinu postihla. V březnu totiž Synderova teprve dvacetiletá dcera Autumn spáchala sebevraždu. Jedenapadesátiletý režisér tehdy nejprve přerušil natáčení, ovšem po dvou týdnech se vrátil zpět do práce. Podle svých slov doufal, že mu únik na plac umožní lépe se se smrtí potomka vypořádat. Nakonec ale shledal, že není schopen dál pokračovat a rozhodl se strávit následující měsíce ve společnosti rodiny. „Oni mě potřebují a já potřebuju je,“ svěřuje se.

Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Watchmen – Strážci) stál u zrodu takzvaného DCEU (DC Cinematic Univerce). Poté, co natočil Muže z oceli a Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, měl dirigovat také oba díly Ligy spravedlnosti, z nichž prvního se dočkáme již letos v listopadu. Film je prakticky natočený (zbývá jen několik dotáček), ale odbývá si poslední neméně důležité měsíce v postprodukci. Studio Warner Bros. proto své hvězdě nabídlo, že na něj počká. On se ale rozhodl předat žezlo. Komu?

Zde přichází na scénu spasitel Whedon. Nedávno jsme psali, že se zrzavý autor filmových Avengers upsal režii Batgirl. Teď ale vyšlo najevo, že fanoušky oblíbený – a stylově naprosto odlišný – rodák z New Yorku již několik měsíců (a tedy dost možná ještě před oficiálním ohlášením jeho přechodu ke konkurenci Marvelu) se Snyderem spolupracuje na finální verzi Justice League. Jako tzv. script doctor (opravář scénáře) se svými postřehy podílel právě na oněch zmiňovaných masivních přetáčkách, které snímek postihly začátkem jara a které měly podle jistých anonymních zdrojů zachraňovat zmatený superhrdinský polotovar, kterým se Liga díky mnoha škrtům a přepisování stala.

Jak ale půjdou temný a depresivní Snyderův a o něco barevnější nahláškovaný styl Whedona dohromady? Zatím vše nasvědčuje tomu, že by oproti BvS nemělo dojít k výrazným tonálním změnám, už jen proto, že se nový kormidelník vlajkové lodi DC jen těžko opováží cokoli výrazněji přizpůsobovat své vizi. To potvrzuje také produkční ředitel Warnerů Toby Emmerich, podle jehož slov by měly být Whedonovy zásahy minimální. Nové scény budou pouze rozvíjet charaktery starých známých postav načrtnutých Snyderem a scénáristou Chrisem Terriem. Což jistě potěší jak fanoušky temného a špinavého světa těchto filmů, tak ty, kteří vědí, že jestli něčemu Whedon rozumí, jsou to postavy a jejich motivace.

Jaká bude další podoba DCEU je ve hvězdách. Nikdo nemůže tušit, bude-li Zack Snyder toužit po návratu k projektu, u něhož strávil bezmála 10 let. Pokud se tak ale stane, je jisté, že bude mít dveře otevřené. Přes rozpačité přijetí jeho předchozích příspěvků ke komiksovému mythosu se k němu studio dosud nikdy neotočilo zády. A proč také, když se jeho filmy pravidelně umisťují mezi nejvýdělečnějšími hity roku? Je tak dost pravděpodobné, že se již za dva roky seznámíme s jeho vizí Justice League Part Two.

Mistr spektakulárna původně neměl v plánu vyjít s rodinnou záležitostí na veřejnost, sám ale dobře věděl, že kdyby pouze odstoupil, vedlo by to k bouřlivým spekulacím a zlé krvi vůči studiu i jeho nástupci… a že by pravda nakonec stejně vyplula na povrch.

Snyder byl dvakrát ženatý a celkem se stal otcem osmi dětí. Dceru Autumn měl z prvního manželství s Denise Weberovou, s níž si pořídili celkem čtyři děti. Další dvě mu pak porodila Kirsten Elinová. Momentálně je režisér podruhé ženatý, a to s producentkou Deborah Snyderovou, s níž vychovává dvě adoptivní děti.

Autumn údajně před svojí smrtí napsala velice osobní science fantasy román a její rodiče zvažují, že by se jej pokusili vydat a vzdát tak svojí dceři hold.

Související

film Liga spravedlnosti

Česká kina ovládla Liga spravedlnosti, v závěsu je Agatha Christie

Praha - Nejvíce lidí přilákal o víkendu do tuzemských kin opět komiksový snímek Liga spravedlnosti. Změnu neznamenalo ani druhé místo víkendového žebříčku, kde se stejně jako minulý týden umístila Vražda v Orient expresu. Třetí místo obsadila novinka, sci-fi thriller Hráči se smrtí.

Více souvisejících

film Liga spravedlnosti Zack Snyder Joss Whedon DC comics sebevražda studio Warner Bros. DCEU

Aktuálně se děje

před 13 minutami

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Maďaři nadále spolupracují s Rosatomem, Orbán si totiž stále váží vztahů s agresivním Ruskem

Maďaři povolí Rosatomu dostavět dva bloky jaderné elektrárny ve městě Paks. Dnes o tom jednal premiér Viktor Orbán s generální ředitelem společnosti Alexejem Lichačovem. Orbán sám sebe vydává na nemilost Evropské unii, zatímco si nemůže být jistý, že v Paksu bude stát bezpečná jaderná elektrárna. Například do Záporožské JE Rusové poslali nekvalifikovaný personál a prakticky ji rozkradli. 

před 22 minutami

před 37 minutami

Polsko, ilustrační fotografie.

Polsko prohrálo ve sporu s Evropskou komisí o justiční reformu

Soudní dvůr EU v pondělí rozhodl, že polská vláda porušila unijní právo svými reformami v oblasti justice z roku 2019. Zároveň potvrdil rozhodnutí Evropské komise pokutovat Varšavu, ačkoliv dneškem končí povinnost pokutu platit. Potenciálně však Polsku hrozí jiné sankce. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 3 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 5 hodinami

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy