Praha - V posledním březnovém týdnu odstartoval režisér Rudolf Havlík natáčení filmové komedie Po čem muži touží. Se scenáristkou Radkou Třeštíkovou se rozhodli vyprávět s humorem a nadsázkou příběh o věčném soupeření mužského a ženského světa. V hlavních rolích se představí Anna Polívková a Jiří Langmajer, oznámila nám mluvčí projektu Uljana Donátová.
"Rudolf Havlík má za sebou snímek Zejtra napořád a romantickou komedii Pohádky pro Emu. Pro úspěšnou spisovatelku Radku Třeštíkovou to bude první realizovaný scénář," uvedla Donátová.
Hrdinou příběhu je charismatický cynik Karel Král, na kterého ženy letí. Pracuje jako šéfredaktor časopisu pro muže, jeho osobní život však není příkladem vyrovnanosti. S exmanželkou (Andrea Hoffmannová) se hádá nejen kvůli sedmnáctileté dceři Julii (Sara Sandeva).
Jeho nezávazný způsob života však dostane několik ran. Přijde o práci, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka (Táňa Pauhofová). Je na dně a s nejlepším kamarádem (Matěj Hádek) to vyřeší po chlapsku. Opije se a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože "to mají v životě jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně".
Ráno se probudí, ale už to není on. Díky noční alkoholické "jízdě" a vědmě Zoltaně (Pavla Tomicová) se stal ženou - tu hraje Polívková. Ovšem pouze fyzicky. Karel, vlastně již Karla, se musí vyrovnat s novým vzhledem a vymyslet i krycí příběh pro své náhlé zmizení. Musí se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší.
"Můj nápad vznikl z nostalgie. Stýskalo se mi po filmech jako Na Hromnice o den více nebo Tootsie, chtěl jsem si něco podobného vyzkoušet. Byl to nápad, který jsme s Radkou Třeštíkovou začali pro zábavu dávat dohromady," komentoval to Havlík. Podle Třeštíkové za ní režisér se svým námětem přišel ve správnou chvíli. "Potřebovala jsem si odskočit od vážných témat, napsat s ním ryzí komedii byla pro mě velká výzva," prozradila.
Oba by však neměnili, jsou prý ve svých tělech spokojeni. "Ženy mají mnohem těžší život ve všech směrech a já je obdivuju," zdůraznil režisér. "Nechci být nikým jiným, i když je jasné, že muži to mají v životě jednodušší," dodala Třeštíková.
V dalších rolích se objeví Jiří Havelka, Oldřich Navrátil, Lenka Vlasáková, Lucie Polišenská, Pavla Tomicová, Naďa Konvalinková či Ester Kočičková. Natáčet se bude v březnu a dubnu v Praze, na několik dní štáb zavítá do hotelu Podlesí nedaleko Hlinska. Producentem je společnost Fénix Film, s premiérou se počítá už 20. září.
Související
České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?
RECENZE: Po čem muži touží 2 uráží muže i ženy záplavou stereotypů
film Po čem muži touží , Helena Třeštíková , Matěj Hádek
Aktuálně se děje
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
včera
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
včera
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
včera
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
včera
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
včera
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
včera
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
včera
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
včera
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
včera
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
včera
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
včera
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
včera
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
1. května 2026 21:57
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
1. května 2026 21:05
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.
Zdroj: David Holub