Karlovy Vary - Režisér Terry Gilliam dnes na MFF v Karlových Varech prohlásil, že už nechce patřit do skupiny bílých mužů, na které se dnes všechno svádí. V nadsázce dodal, že chce být černá lesba. Politická korektnost podle něj ubližuje filmu.
"Musíte pokrýt úplně každou skupinu na planetě - možná ani portugalská herečka nemůže hrát Španělku, protože nemůže vědět, jaké to je být Španělkou," řekl Gilliam s odkazem na Joanu Ribeirovou, která právě takovou roli ztvárňuje v jeho dlouho očekávaném filmu na donquijotské téma.
Gilliam reagoval na novinářský dotaz, co si myslí o nedávném rozhodnutí britské BBC neodvysílat novou komedii Monty Pythonů. Právě s odkazem na to, že v komedii figuruje jen šest bílých mužů a je málo multikulturní. "Rozplakalo mě to," řekl dnes Gilliam. Fakt, že v komedii nemůže být zastoupeno šest bělochů... že každý musí být odněkud....byla to hloupá poznámka," řekl k výroku šéfa oddělení zábavy v BBC Shanea Allena.
Gilliam se ale k současné situaci staví s nadsázkou, má pro své lesbické alter ego už i jméno - Lorreta. "Měli jsme ve skupině jednoho Američana a jednoho gaye...dnes musíte mít ve filmu pokrytého úplně každého na planetě. To nemusíte mít herce, můžete si najmout normální lidi, ale bude to asi pěkně nudné," uvedl.
Terry Gilliam s Ribeirovou dnes novináře pozdravili českým Ahoj, herečka přidala ještě Děkuji a řekla, že umí i další slova, ale nebude je říkat. "Naučili jsme se je od prezidenta vaší nádherné země, který šíří slovní zásobu vašeho jazyka po světě," řekl Gilliam, zjevně poučený některými událostmi z české politiky.
Související
Zahraniční filmy z festivalu Karlovy Vary, které musíte vidět
Do Karlových Varů přijel Terry Gilliam, uvede svůj film Muž, který zabil Dona Quijota.
Terry Gilliam , Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV) , filmy , kultura
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Bohaté státy Evropské unie se bouří. Chtějí razantní škrty
před 1 hodinou
Islámábádská dohoda je na spadnutí? Írán popřel, že by ji měl o víkendu podepsat
před 1 hodinou
Zahajovací zápas fotbalového MS zvládlo domácí Mexiko. JAR dohrávala o devíti lidech
před 2 hodinami
CNN: Dohoda USA s Íránem má jen prodloužit příměří a znovu otevřít Hormuzský průliv
před 3 hodinami
Ministryně pro místní rozvoj Mrázová byla napadena
před 4 hodinami
Musk se stane prvním dolarovým trilionářem na světě. SpaceX míří na burzu
před 4 hodinami
Kallasová se ostře ohradila proti zrušení svého úřadu. Tisícům zaměstnanců EU poslala rázný mail
před 5 hodinami
Zemřela princezna Bha. Budoucí thajská královna strávila poslední roky života v kómatu
před 6 hodinami
Ukrajinská armáda zničila při útoku na most desítky vojenských vozidel. Chce odstřihnout Rusko od Krymu
před 7 hodinami
Ukončili jsme válku s Íránem, prohlásil Trump. K žádné dohodě zatím nedošlo, reaguje Teherán
před 8 hodinami
Počasí bude i o víkendu deštivé. Dorazí i vítr
před 9 hodinami
Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
včera
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
Francie, Německo a další členské státy Evropské unie intenzivně diskutují o zásadní reformě, či dokonce rozpuštění patnáct let staré Evropské služby pro vnější činnost (EEAS). Cílem plánovaných změn je zefektivnit reakci bloku na současné geopolitické krize. Podle informací deníku Financial Times zvažují unijní metropole omezení pravomocí šéfky unijní diplomacie Kaji Kallasové a přesun funkcí tohoto úřadu, disponujícího ročním rozpočtem ve výši jedné miliardy eur, zpět pod Evropskou komisi a jednotlivé členské státy.
Zdroj: Libor Novák