Nejlepší role Rami Maleka? Podle fanoušků to nebyl Freddie Mercury

Hvězda herce Rami Maleka vyletěla na herecký Olymp. Za roli britského rockera s tragickým osudem v nejvíce navštěvovaném filmu českých kin všech dob Bohemian Rhapsody dostal Oscara a je pochopitelné, že je ho plný internet.

Hercův projev na předávání nejprestižnějších filmových cen zaujal i v Číně. Ovšem spíše v negativních konotacích. Jelikož herec pochopitelně zmínil, že jím ztvárněný zpěvák byl gay a okamžitě nastoupila čínská cenzura. Záznam jeho řeči z předávání byl pro čínské publikum upraven, aby na téma homosexuality v totalitní zemi nedošlo.

Ovšem fanoušky talentovaného herce nezajímají jen pikantnosti z předávání Oscarů. Rozproudily se i diskuze o hereckém životě Rami Maleka před filmem Bohemian Rhapsody. Oscar totiž nebyl pro herce prvním velkým oceněním. V roce 2016 dostal cenu Emmy za roli v seriálu Mr. Robot. Na svém kontě měl již před autobiografickým filmem o skupině Queen také nominace na dva Zlaté glóby.

Úspěšnost Ramyho Maleka není jen tak ledajaká. Získat cenu Emmy a zároveň Oscara a hned díky první nominaci na obě ocenění se mu povedlo jako jedinému herci za posledních 20 let. 

Která ze dvou oceněných rolí sedla herci více? Samozřejmě záleží na subjektivním úsudku, nicméně server Goldderby.com chtěl spor mezi fanoušky rozseknout, a tak vyhlásil anketu. V ní zvítezila role v seriálu Mr. Robot, v níž se Ramy Malek líbil 60 % diváků oproti 40 % těch, kteří ocenili oscarovou roli homosexuálního zpěváka.

Vzhledem k rekordům, které film Bohemian Rhapsody překonal v Česku, by obdobná anketa v tuzemsku pravděpodobně dopadla úplně jinak.

Související

kniha Bohemian Rhapsody

RECENZE: Kniha Bohemian Rhapsody se vydává cestou oscarového filmu. Obraz vítězí nad textem

RECENZE – Stěží bychom za minulý rok nalezli film, jenž by se dočkal takové pozornosti jako Bohemian Rhapsody. Vítěz několika Zlatých globů a Oscarů včetně nejlepšího mužského hereckého výkonu v hlavní roli. V Čechách pak nejnavštěvovanější film čítající více než 1,5 milionů diváků. Poslaní knihy Bohemian Rhapsody je více než jasné, přivést čtenářům střípky ze zákulisí filmového megahitu.

Více souvisejících

Rami Malek Bohemian Rhapsody skupina Queen Čína Americký Oscar

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy