Diana se měla stát filmovou hvězdou? Známý hollywoodský herec promluvil

Pokračování romantické klasiky Osobní strážce se mohlo stát kultem. Představitel hlavní role, Kevin Costner, prozradil, že v něm měla hrát princezna Diana. První verzi scénáře dostal Costner den před její smrtí.

Herec o možném filmovém pokračování s Dianou mluvil přes telefon. „Pamatuji si, že byla úžasně milá,“ prozradil Costner v rozhovoru pro magazín People. Nervózní princezna, jejíž život byl velmi přísně regulován, se jej měla otázat, zda budou mít líbací scénu. Costner ji ujistil, že ač tam taková scéna bude, nemusí se ničeho bát, protože to filmaři zařídí tak, aby to bylo v souladu s královským protokolem.

Kontakt s Dianou Costnerovi zprostředkovala vévodkyně z Yorku a manželka potomka královny Alžběty II., prince Andrew, Sarah Fergusonová. Costner na ní nešetří chválou. „Nikdy neřekla: 'A co já? Já jsem taky princezna.' Jen podporovala naši ideu.“

Pokračování filmového hitu, který vydělal v Americe 121 dolarů, se mělo odehrávat v britské královské rodině. Costner jako titulní osobní strážce, měl chránit Dianu před novináři a dotěrnými obdivovateli. Princezna by skutečně takového ochránce potřebovala, protože právě snaha ujet novinářům se jí stala osudnou.

Costner v roce 2012 uvedl, že scénář pokračování snímku dostal 30. srpna. O den později Diana zahynula při autonehodě v tunelu.

Související

Kim Kardashian has bought this amethyst cross - once worn by Princess Diana. The reality star picked up the piece at a Sotheby's auction in London for £163,800 / $197,453 USD today (Wednesday January 18, 2022).

Kardashianová koupila v aukci přívěsek, který nosila princezna Diana

Americká celebrita Kim Kardashianová v aukci koupila přívěsek ve tvaru kříže vykládaný ametysty, který nosila britská princezna Diana. Šperk z 20. let minulého století se prodal za 163.800 liber (téměř 4,5 milionu korun), více než dvojnásobek původních odhadů. O prodeji informovala aukční síň Sotheby's a britská média.

Více souvisejících

Princezna Diana Kevin Costner filmy

Aktuálně se děje

před 55 minutami

před 1 hodinou

Izrael, ilustrační foto

Uznání Palestiny bude mít "vážné důsledky", varuje Izrael

Rozhodnutí vlád Irska, Norska a Španělska uznat palestinský stát bude mít "vážné důsledky" pro jejich vztahy s Izraelem. Po předvolání jejich velvyslanců to ve čtvrtek oznámilo izraelské ministerstvo zahraničních věcí, informuje agentura AP.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 9 hodinami

před 9 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Počasí bude o víkendu teplé, ale deštivé

Nadcházející víkend bude sice teplý, podle ČHMÚ.cz ale také deštivý. Přesto naměříme až 26 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy