Praha - Úspěšný cyklus původních dramatických filmů České televize Nevinné lži se dočká pokračování. Pět nových samostatných snímků se bude držet stejného principu jako první řada, intimních příběhů, které jsou často až příliš podobné tomu, co můžeme zažít i my.
„Druhá série Nevinných lží opět staví na silných scenáristech a zkušených režisérech. První film, režírovaný Terezou Vrabelovou, napsal Petr Kolečko, ve druhém se pak například scénáře Jana Prušinovského chopí Bohdan Sláma," říká kreativní producent České televize Michal Reitler.Natáčení prvního z filmů pokračování Nevinných lží, s pracovním názvem Zrádce, odstartovalo pohřbem sparťanského jezevčíka Karla za účasti Kryštofa Hádka a Marka Taclíka. „Jde nám opět o vyprávění příběhů, do kterých se dostáváme vlastním přičiněním, zamlčením či překroucením pravdy. Tentokrát chceme mapovat pět velkých obecných témat, jako jsou práce, zdraví, alkohol, internet a stáří. V prvním filmu, který právě točíme, řešíme s komediální nadsázkou, co můžeme obětovat pro úspěch v práci i v životě," přibližuje producentka a zároveň režisérka Tereza Vrabelová a dodává: „K druhému tématu u filmu Na dně tvé skleničky nás přiměla vysoká tolerance naší společnosti k alkoholu a prohřeškům, které způsobuje. Další ze snímků zase potvrdí, jak nebezpečné je řešit důsledky místo příčin, když jde o zdraví a tedy i o náš život."Nevinné lži 2 budou opět silně obsazené i herecky. Diváci se mohou těšit například na Kryštofa Hádka, Marka Taclíka, Janu Pidermanovou, Hynka Čermáka, Stanislava Majera, Pavla Lišku, Leoše Nohu, Báru Kodetovou či Táňu Vilhelmovou.Nevinné lži jsou divácky oblíbeným filmovým cyklem, jehož úspěch dokládá mimo jiné sledovanost z loňského roku. Osm dílů cyklu sledovalo v roce 2013 na programu ČT1 v průměru 1 milion 251 tisíc dospělých diváků při podílu na publiku přes 28 %. Nevinné lži se po sedm večerů staly nejúspěšnějším nedělním pořadem na všech televizích po dvacáté hodině.
Související
RECENZE: Poslední závod aneb krásně nasnímaný boj o život Hanče a Vrbaty
RECENZE: Nechte se unést romantickou krajinou Pálavy v uvolněné komedii 3Bobule
Kryštof Hádek , Marek Taclík , Česká televize
Aktuálně se děje
včera
Britská monarchie čelí nařčením z ochrany Andrewa. Ozvala se Epsteinova oběť
včera
Útočník z Havířova není schopen výslechu. Vyšetřování tragédie se komplikuje
včera
Dva lidé mohou skončit za mřížemi kvůli tragickému požáru restaurace v Mostě
včera
Řidiče čekají zásadní změny. Mýtný systém je přežitý, vláda chystá modernizaci
včera
Tragédie na okraji Prahy. Do pole spadlo letadlo, dva lidé zemřeli
včera
Výhled počasí až téměř do konce června. Maxima budou stoupat jen pozvolna
včera
Politico: Pojištění ruské stínové flotily je navzdory válce kryto evropskými finančními trhy
včera
Počet obětí masivního ruského útoku vystoupal na 21. Mezi mrtvými jsou děti
včera
Srbsko zůstane vazalem Moskvy. Odmítá zrušit bezvízový styk pro Rusy
včera
Maďarsko přestane blokovat vstup Ukrajiny do EU
včera
Londýnské metro stojí. Doprava kvůli stávce v metropoli kolabuje
včera
Politická nejistotu v Dánsku končí. Frederiksenová stane v čele nové čtyřkoaliční vlády
včera
Tři měsíce od uzavření Hormuzského průlivu: Drastické dopady na globální trhy se prohlubují
včera
Svět se musí připravit na návrat klimatického jevu El Niño, varuje WMO
včera
Trump sprostě řval na Netanjahua
včera
Izrael a Libanon souhlasily s omezením bojů, tvrdí Trump. Obě strany přitom dál válčí
včera
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev. Nejméně deset mrtvých
včera
Počasí bude do pátku nestálé. Slunečné dny bude střídat déšť a bouřky
1. června 2026 22:02
Kallasová chce, aby EU dohlédla na dohodu mezi USA a Íránem
1. června 2026 20:50
Česko v neděli zasáhla dvě tornáda
Český hydrometeorologický ústav zveřejnil oficiální vyhodnocení uplynulého dne, během kterého se na území České republiky vyskytla dvě potvrzená slabší tornáda. Ke vzniku těchto jevů včera přispěla zejména vyšší vlhkost v přízemní vrstvě atmosféry a především výraznější střih větru v hladině do jednoho kilometru, což vyjadřuje rozdíl v proudění vzduchu mezi zemí a touto výškou. Svou roli při vývoji situace sehrála pravděpodobně také vzájemná interakce s okolními bouřkami.
Zdroj: Libor Novák