Americký velkofilm Duna dál táhne návštěvnost českých kin

Americký sci-fi film Duna režírovaný Denisem Villeneuvem zůstal i druhý týden po svém uvedení v čele víkendové návštěvnosti českých kin. Snímek vyprávějící o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis, přilákal uplynulý víkend dalších bezmála 50.000 lidí a na tržbách za dva týdny získal pře 30 milionů korun. Vyplývá to z údajů UFD.

Na druhém místě je stejně jako před týdnem americký akční film Venom 2: Carnage přichází režiséra Andyho Serkise. Na pokračování snímku natočeného na motivy komiksů o stejnojmenném hrdinovi za tři týdny dorazilo bezmála 270.000 lidí. Pořadí se nezměnilo ani na třetí příčce, kde je film Karel. Dokument přinášející ojedinělý pohled do soukromí a do duše zpěváka Karla Gotta v režii Olgy Malířové Špátové za měsíc navštívilo přes 312.000 diváků a utržil téměř 48 milionů korun.

Následuje koprodukční animovaný snímek Addamsova rodina 2, na který o premiérovém víkendu dorazilo přes 21.000 dětí i dospělých. Pátý je film Není čas zemřít s nesmrtelným britským agentem Jamesem Bondem, který za pět týdnů nasbíral 328.500 diváků a jehož tržby překročily hranici 60 milionů korun.

Z dalších českých snímků je na šestém místě komedie režiséra a scenáristy Radka Bajgara Kurz manželské touhy, kterou při jejím vstupu do kin o víkendu navštívilo téměř 17.000 diváků. Na sedmém místě skončil animovaný film režisérů Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové podle stejnojmenné knihy Ivy Procházkové Myši patří do nebe. Film měl světovou premiéru a divácký úspěch na světovém festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy a získal cenu za nejlepší animovaný film na mezinárodním festivalu v Šanghaji.

Ve čtvrtek do tuzemských kin distribuce uvede americký akční film Eternals režisérky Chloé Zhaové natočený na motivy komiksů z vydavatelství Marvel Comics a švédský horor Někdo na druhé straně.

Z českých snímků se objeví thriller režiséra Emila Křižky Hrana zlomu, drama Lidi krve sledující osudy skutečných obyvatel bývalé německé obce Vitín a loutkový film s tématem totality Barevný sen.

Z koprodukčních snímků, na kterých se podíleli také čeští filmaři, dorazí filmové putování po vnitřním a vnějším světě Petra Síse, autora a ilustrátora dětských knih, s názvem Sny o toulavých kočkách a dokument Vitalije Manského Gorbačov. Ráj, jehož protagonistou je ruský politik Michail Sergejevič Gorbačov.

 

Související

Dwayne Johnson ve filmu Black Adam.

RECENZE: Dwayne Johnson se jako Black Adam zmůže jen na prázdné fráze a pěsti

Black Adam byl prezentován jako inovativní superhrdinský snímek, který ukáže budoucí cestu DCEU. Místo toho však odhalil bezradnost produkčního týmu, jenž nedokáže vymyslet smysluplný příběh, natož vesmír. To jen ukazuje, jak v této disciplíně zaostávají za Marvelem. Snímek nabídne jen prázdné dialogy a spoustu bitek, jimiž maskuje duševní prázdnotu.

Více souvisejících

Kina film Duna

Aktuálně se děje

před 55 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 7 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

Adidas a Reebok opět v Moskvě. Řetězec ASP zde otevřel první prodejnu s těmito značkami

První pobočka obchodního řetězce ASP byla otevřena v prodejně Belaya Dacha v Moskvě, která nabízí produkty od značek Adidas a Reebok. Informaci zveřejnil server Kommersant s odkazem na prohlášení vedoucího marketingového oddělení Iljy Komissarova ze společnosti Lestate (ASP) ruské státní agentuře TASS.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy