První hollywoodský trhák v éře koronaviru: Tenet si u diváků nevede vůbec špatně

Nový film Tenet z dílny režiséra Christophera Nolana si během prvního víkendu po mezinárodní premiéře nevedl vůbec špatně, když se podle prvních odhadů ve 41 zemích na vstupném vybralo kolem 53 milionů dolarů (bezmála 1,2 miliardy Kč). V neděli o tom informovala americká média.

Tenet coby jeden z prvních hollywoodských trháků uvedených do kin od začátku pandemie má podle Variety.com otestovat možnosti na výrazně pozměněném poli filmových promítání.

Ve Spojených státech je provoz kin stále omezený a nový Nolanův počin se týden před uvedením na "domácí" scéně začal promítat v evropských zemích, v Kanadě, v Jižní Koreji či Saúdské Arábii. S prvními výsledky je společnost Warner Bros. Pictures Group podle prohlášení svého šéfa Tobyho Emmericha spokojená.

"Máme za sebou fantastický start na mezinárodním poli a nemohli bychom být šťastnější," uvedl. "Vzhledem k bezprecedentním okolnostem této globální premiéry si uvědomujeme, že běžíme maraton, nikoli sprint, a těšíme se na dlouhou globální výdrž tohoto filmu v následujících týdnech," citovala Emmericha agentura AP.

Například magazín Variety víkendové tržby Tenet hodnotí jako "překvapivě silný debut", zatímco Hollywood Reporter píše o "vítězství pro tradici chození do kin v éře covidu-19". V devíti zemích údajně akční drama s prvky cestování v čase překonalo v příjmech ze vstupného všechna předchozí Nolanova díla. V Británii tvořily peníze utracené za lístky na Tenet 74 procent všech příjmů kin na vstupném, uvádí Warner Bros.

V kinosálech přitom stále platí opatření na zajištění rozestupů mezi diváky, provozovatelé od nich také vyžadují používání roušek. Ve Spojených státech pak na některých místech kina zůstávají zavřená, včetně nejlidnatějšího státu Kalifornie. Americká premiéra Tenet je nicméně naplánovaná na tento čtvrtek, film tento týden vstoupí i do kin v Číně a Rusku.

Související

film

Konec září v kinech. Princezna zakletá v čase, Bábovky a evropská produkce

Ze záplavy evropských snímků vystupuje česká pohádka Princezna zakletá v čase. Poslední zářiový týden pak dorazí česká komedie Bábovky. Z evropské provenience stojí za vidění historické drama Žaluji či norské romantické drama Naděje. Dále se objeví řada dokumentů, které osloví především cílovou část publika.

Více souvisejících

film "Tenet" filmy kultura Hollywood USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

před 12 minutami

Aktualizováno před 45 minutami

Aktualizováno před 55 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy