RECENZE: Roberts a Clooney nabídnou v komedii Vstupenka do ráje to, co diváci čekají. Nic víc

S příchodem prvních podzimních dní dorazila do kin odpočinková komedie ze slunného Bali, která dává vzpomenout na letní dovolenou a slunečné pláže. Cílovým publikem jsou především ženy, a to zejména ty, které si pamatují hvězdná léta obou protagonistů. Dokáže snímek nabídnout něco více než osvědčené šablony?

Bývalí manželé Julia Roberts se Georgem Clooneym vydávají na Bali zabránit dceři v tom, aby si vzala svou letní lásku. Sami si tak trochu kompenzují vlastní nerozvážnost, neboť jejich vztah začal rovněž jako letní romance, ale po několika letech zjistili, že spolu nemohou žít. Od té doby se snaží vzájemně vyhýbat, protože jejich setkání vedou většinou k hádce.

Tvůrce snímku mají své publikum přečtené do nejmenších detailů. Ostřílený scénárista a nyní i režisér Ol Parker, má již na svém kontě řadu komedií. Namátkou lze zmínit například Báječný hotel Marigold, Teď a tady či pokračování muzikálu Mamma Mia! Je to tedy autor, který ví, na jaké diváky cílí.

A přesně tak Vstupenka do ráje vypadá. Jednoduchý přímočarý snímek, který se záměrně vyhýbá závažným tématům, jenž ve správnou chvíli dokáže být vtipný, jindy zase nasadí trochu romantický tón, a to vše v hezkých tropických kulisách.

Asi největším problémem snímku je jeho předvídatelnost. Pokud jste viděli více než deset romantických komedií, tak již od úvodních titulků tušíte, jak to všechno dopadne. A film Vás nevyvede z omylu. Bez sebemenšího zaváhání se snímek drží zavedených koncepcí a šablon, a žádného pokusu o invenci se nedočkáte. Ale dost možná je to přesně to, co diváci očekávají.

Velkou otázkou je, proč se Oscary ověnčené duo protagonistů rozhodlo právě pro tento projekt. Je sice pravdou, že kariéry obou herců se již posunuly do fáze, kdy o ně již není takový zájem, ale přesto si většinou dokázali vždy vybrat takové projekty, jež dokázaly vyčnívat nad šedý průměr.

Ono se o tomto snímku píše poměrně těžko, protože na něm není moc k pochválení, ale zároveň mu není možné vytknout nic zásadního. Všichni ví, co mají na place dělat, ale zároveň se nikdo nepředře. Skoro se zdá, že si všichni udělali hezkou dovolenou, a tak mimochodem natočili snímek, o němž věděli, že se u něj moc nenadřou, ale zároveň v kinech nepropadne.

Celkově lze říct, že Vstupenka do ráje nabízí všem přesně to, co od snímku diváci očekávají. Že všechno dobře dopadne víme již od prvních minut, takže se není potřeba o nic strachovat a můžeme si bezostyšně užít pošťuchování mezi oběma bývalými partnery. K tomu připočtěte hezké kulisy tropického ostrova, správně načasované vtípky a romantické chvilky a dostáváme se k průměrné romantické komedii, z níž cílová skupina bude odcházet převážní spokojena a nikoho dalšího nebude snímek zajímat.

Celkové hodnocení: 55 %

Ticket to Paradise (2022)

Hrají: Julia Roberts, George Clooney, Billie Lourd, Kaitlyn Dever, Lucas Bravo, Maxime Bouttier

Režie: Ol Parker

Scénář: Daniel Pipski

Kamera: Ole Bratt Birkeland

USA / 104 min / komedie, romantický

Související

Více souvisejících

recenze filmy Kina komedie CinemArt George Clooney Julia Robertsová film Vstupenka do ráje

Aktuálně se děje

před 44 minutami

Policie SR, ilustrační fotografie

Policie na Slovensku zmařila plánovaný teroristický útok na festival Pride

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) odhalila skupinu, jejíž členové komunikovali o plánování teroristického útoku na účastníky sobotního festivalu Duhový Pride v Bratislavě z komunity LGBTI+. Skupina podle policie šířila na internetu nenávistné projevy a výzvy k podněcování násilí. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Josef Šlerka

Rating NFNŽ kritizuje stále více tuzemských médií

MediaRating z dílny analytika Josefa Šlerky spadající pod Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNŽ) je v posledních dnech terčem sílící kritiky. Médií, která jej kritizují za jeho nesprávnost a nízkou kvalitu, přibývá, a vyhraňují se proti němu i největší čeští vydavatelé.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Ursula von der Layenová na Summitu skupiny G7 v Hirošimě, Japonsku, 19.–21. května 2023

Předsedkyní Evropské komise byla opět zvolena von der Leyenová

Evropský parlament ve čtvrtek tajnou volbou rozhodl, že Ursula von der Leyenová zůstane předsedkyní Evropské komise i na další funkční období. Ze 707 hlasujících europoslanců získala 401 hlasů, 284 bylo proti a 15 se zdrželo hlasování. Ke zvolení jí stačilo 360 hlasů, uvedl server Politico.

před 7 hodinami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta krátce před startem ligy představila dvě posily. Přicházejí Dán a Španěl

Nadcházející ročník české nejvyšší fotbalové soutěže, která ponese nově název Chance ligy, začne v pátek večer soubojem mistrovské Sparty s Pardubicemi a bude v lecčems výjimečný. Především pak v tom, že ten, kdo ligu vyhraje, bude hrát v další sezóně automaticky v Lize mistrů. Proto bude fanoušky jistě čekat ještě zajímavější boj o nejvyšší příčku, neboť vlčáků prahnoucích po milionářské soutěži je více. Mezi nimi nechybí Sparta, která hrála LM naposledy v roce 2005. Proto posiluje kádr a na Letnou vábí hráče ze zahraničí. Od nové sezóny budou v jejím dresu k vidění dánský stoper Mathias Ross a další obránce, tentokrát Španěl Imanol García z Bilbaa.

před 7 hodinami

Aktualizováno před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Rusko, Kreml

Rusko nevylučuje použití jaderných zbraní

Rusko nevylučuje nasazení svých raket vybavených jadernými hlavicemi v reakci na plán umístit americké střely dlouhého doletu v Německu. Ve čtvrtek to podle TASS uvedl náměstek tamního ministra zahraničí Sergej Riabkov.

před 9 hodinami

Datart, ilustrační fotografie

Oblíbený řetězec v Česku končí, přebírá ho Datart. Začíná velký výprodej

Zlínská skupina HP Tronic (DATART) a NAY (Electro World) zahajují po schválení fúze soutěžními úřady v České republice a na Slovensku realizaci plánované integrace. V České republice budou prodejny sjednoceny pod značku DATART, na Slovensku pod značku NAY. Podle tiskové zprávy poskytnuté redakci serveru EuroZprávy.cz probíhá aktuálně komunikace změn směrem k zákazníkům.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Vedení si letos odměny nevyplatilo, vánoční ale byly štědré. Co se děje v ÚSTR?

Po kritickém komentáři Matěje Bílého poskytly EuroZprávy.cz začátkem června vedení Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) prostor pro vyjádření, což vyvolalo vlnu negativních reakcí. Někteří bývalí zaměstnanci a odborníci postupně anonymně sdíleli své obavy ohledně současného vedení ÚSTR. Na světlo světa vycházejí dříve nezveřejněné informace a také sporné údaje o vyplácení odměn vedení. Ekonomické otázky a údajné nehospodárné jednání dokonce měly vést k destabilizaci sekce ekonomiky. Rovněž se podařilo vyvrátit některé osobní útoky a nepravdivá tvrzení vůči Bílému.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy