RECENZE: Roberts a Clooney nabídnou v komedii Vstupenka do ráje to, co diváci čekají. Nic víc

S příchodem prvních podzimních dní dorazila do kin odpočinková komedie ze slunného Bali, která dává vzpomenout na letní dovolenou a slunečné pláže. Cílovým publikem jsou především ženy, a to zejména ty, které si pamatují hvězdná léta obou protagonistů. Dokáže snímek nabídnout něco více než osvědčené šablony?

Bývalí manželé Julia Roberts se Georgem Clooneym vydávají na Bali zabránit dceři v tom, aby si vzala svou letní lásku. Sami si tak trochu kompenzují vlastní nerozvážnost, neboť jejich vztah začal rovněž jako letní romance, ale po několika letech zjistili, že spolu nemohou žít. Od té doby se snaží vzájemně vyhýbat, protože jejich setkání vedou většinou k hádce.

Tvůrce snímku mají své publikum přečtené do nejmenších detailů. Ostřílený scénárista a nyní i režisér Ol Parker, má již na svém kontě řadu komedií. Namátkou lze zmínit například Báječný hotel Marigold, Teď a tady či pokračování muzikálu Mamma Mia! Je to tedy autor, který ví, na jaké diváky cílí.

A přesně tak Vstupenka do ráje vypadá. Jednoduchý přímočarý snímek, který se záměrně vyhýbá závažným tématům, jenž ve správnou chvíli dokáže být vtipný, jindy zase nasadí trochu romantický tón, a to vše v hezkých tropických kulisách.

Asi největším problémem snímku je jeho předvídatelnost. Pokud jste viděli více než deset romantických komedií, tak již od úvodních titulků tušíte, jak to všechno dopadne. A film Vás nevyvede z omylu. Bez sebemenšího zaváhání se snímek drží zavedených koncepcí a šablon, a žádného pokusu o invenci se nedočkáte. Ale dost možná je to přesně to, co diváci očekávají.

Velkou otázkou je, proč se Oscary ověnčené duo protagonistů rozhodlo právě pro tento projekt. Je sice pravdou, že kariéry obou herců se již posunuly do fáze, kdy o ně již není takový zájem, ale přesto si většinou dokázali vždy vybrat takové projekty, jež dokázaly vyčnívat nad šedý průměr.

Ono se o tomto snímku píše poměrně těžko, protože na něm není moc k pochválení, ale zároveň mu není možné vytknout nic zásadního. Všichni ví, co mají na place dělat, ale zároveň se nikdo nepředře. Skoro se zdá, že si všichni udělali hezkou dovolenou, a tak mimochodem natočili snímek, o němž věděli, že se u něj moc nenadřou, ale zároveň v kinech nepropadne.

Celkově lze říct, že Vstupenka do ráje nabízí všem přesně to, co od snímku diváci očekávají. Že všechno dobře dopadne víme již od prvních minut, takže se není potřeba o nic strachovat a můžeme si bezostyšně užít pošťuchování mezi oběma bývalými partnery. K tomu připočtěte hezké kulisy tropického ostrova, správně načasované vtípky a romantické chvilky a dostáváme se k průměrné romantické komedii, z níž cílová skupina bude odcházet převážní spokojena a nikoho dalšího nebude snímek zajímat.

Celkové hodnocení: 55 %

Ticket to Paradise (2022)

Hrají: Julia Roberts, George Clooney, Billie Lourd, Kaitlyn Dever, Lucas Bravo, Maxime Bouttier

Režie: Ol Parker

Scénář: Daniel Pipski

Kamera: Ole Bratt Birkeland

USA / 104 min / komedie, romantický

Související

John Wick 4

Recenze: Akční nářez John Wick: Kapitola 4 je nejlepším dílem série

Po covidové odmlce se vrací Keanu Reeves jako odpadlík z tajné mezinárodní skupiny zabijáků, která provozuje věhlasné hotely Continental. Tentokrát se proti Wickovi postaví vedení organizace známé jako Vysoký stůl, které proti němu využije i jeho dávného přítele Caina (Donnie Yen). 
film Ant-Man a Wasp: Quantumania

Recenze: Ant-Man a Wasp: Quantumania je jen nepodařená barevná estráda

Nový snímek z dílny Marvell Studios ukazuje, jak ještě nedávno nedotknutelný zdroj podařených komiksových filmů postupně vysychá a utápí se ve vlastní produkční nerozhodnosti. Sestupnou tendenci nezvrátil ani nový snímek, který je směsicí šablonovitého příběhu a generické nudy v barevném digitálním hávu. 

Více souvisejících

recenze filmy Kina komedie CinemArt George Clooney Julia Robertsová film Vstupenka do ráje

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Veronika Bílková

15 let po zákazu kazetová munice dál zabíjí civilisty. Expertka na humanitární právo popsala důvody

Uplynulo více než 15 let od chvíle, kdy se více než stovka zemí z celého světa, včetně České republiky, na konferenci v irském Dublinu dohodla na přijetí Úmluvy o zákazu použití kazetové munice. Důvod, proč se v centru pozornosti ocitl tento typ zbraní, který do okolí rozptyluje velké množství menších náloží, spočívá v ničivých dopadech jejich užití na civilisty, vysvětluje profesorka Veronika Bílková v rozhovoru pro EuroZprávy.cz. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze upozorňuje, že navzdory rychlému sjednání a přijetí dohody zůstávají stranou hlavní vojenské mocnosti, což představuje hlavní důvod, proč je kazetová munice nadále používána v ozbrojených konfliktech, včetně toho na Ukrajině, kde ji masivně využívá ruská armáda.      

včera

Max Verstappen v Bahrajnu, 2023

F1: VC Španělska a Verstappen opět školil konkurenty. Mercedes všechny překvapil

Max Verstappen z týmu Red Bull v grandiózním vystoupení ovládl Velkou cenu Španělska a navýšil tak svůj náskok v celkovém pořadí mistrovství světa Formule 1. V dramatickém souboji o druhé místo se mezi sebe pustili oba jezdci týmu Mercedes, britská ikona Lewis Hamilton a mladý talent George Russell. Nakonec to byl Hamilton, kdo se přes svého kolegu prosadil a dojel na druhé pozici.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

včera

včera

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

včera

včera

Rusko v noci opět ostřelovalo Ukrajinu. Zemřelo dvouleté dítě

Při ruském útoku v jihovýchodním ukrajinském městě Dněpr bylo zraněno více než dvacet lidí a zemřelo teprve dvouleté dítě. Informuje o tom Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy