RECENZE: Restart série Resident Evil se nepodařil. Do Racoon City přišla bída a zmar

Už je z toho pomalu evergreen, že filmové adaptace her končí na smetišti spolu s jiným kinematografickým odpadem. Bohužel, podobně dopadl i tento pokus o restart hororové série. Strůjce této katastrofy je snadné identifikovat, neboť se jedná o režiséra a scenáristu Johannese Robertse.

Snímek Resident Evil: Racoon City se inspiroval hrami Resident Evil (1996) a Resident Evil 2 (1998). První díl byl o průzkumu Spencerova sídla jednotkou S.T.A.R.S., zatímco druhý díl byl o útěku ze zamořeného města. Film zasazuje obě dějové linky do jedné noci, jmenovitě do 30. září 1998.

Ano, již z tohoto nástřelu se jeví, že snímek nemusí úplně fungovat, ale jiskřička naděje zůstávala žhnout přibližně do patnácté minuty. Během té krátké chvíle se režisérovi podařilo ukázat, že je děj sešit hodně horkou jehlou a občas dokonce nezručný krejčí vynechal i nějaký ten steh.

Namátkou, hned první scéna odhalí, že existují nějaké zombie či nemrtví. O pár minut později se dozvíme, že je těžké je zabít a po chvilce se vzpamatují i ze srážky s kamionem v plné rychlosti. A ano, dočkáme se i několika lekaček, abychom jako věděli, že se díváme na horor. Jenže i zde je problém, protože pracně budovaná atmosféra se téměř vždy po vybudování přetrhne, abychom zase mohli začít budovat od začátku.

K tomu připočtěte podprůměrné triky a divné masky, které působí spíše směšně než děsivě. Opravdu špatně napsaný scénář, který hercům nenabízí moc možností něco hrát a ti se tak filmem plácají s výrazem mučedníků, jež marně vyhlížejí konec svého utrpení.

A těsně nad konečnou sumou visí podivná kamera, která občas trpí značnou neostrostí a výraznou distorzí, která neobstojí ani před námitkou, že se jednalo o kreativní záměr, protože takto pojatý vizuál opravdu nepředpokládáte u dialogů.

Jistou omluvou, či spíše výmluvou, by mohl být rozpočet, který se pohyboval okolo mrzkých pětadvaceti miliónů dolarů (podle webu Deadline.com). Ale i s tím málem jde natočit solidní béčkový horor. Resident Evil: Racoon City se však zmůže jen na několik záběrů prázdného města, které prokládají trampoty sedmi postav s několika nemrtvými. Na druhou stranu, je dost ukázek toho, jak se dá i za méně peněz natočit slušné žánrové béčko.

Snímku snad můžeme k dobru přičíst jen snahu o hororové pojetí a snahu o práci s atmosférou, pro níž byly inspirací snímky Johna Carpentera. Bohužel celkově snímek vůbec nefunguje. Snaha smysluplně provázat dějové linie selhává a herci se svými postavami útrpně procházejí vytyčeným směrem lineárními kulisami a doufají, že už to všechno brzo skončí. Naštěstí má snímek poměrně přijatelnou stopáž sto sedmi minut a v druhé polovině téměř rezignuje na smysluplnější dialogy, takže v záplavě špatně natočené akce, se děj posouvá kupředu docela rychle. Resident Evil: Racoon City je snímek, kterému se vyhněte obloukem.

Celkové hodnocení: 30 %

Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)

Hrají: Kaya Scodelario, Robbie Amell, Hannah John-Kamen, Tom Hopper, Avan Jogia, Donal Logue, Neal McDonough, Lily Gao, Nathan Dales, Chad Rook a další.

Režie: Johannes Roberts

Scénář: Johannes Roberts

Kamera: Maxime Alexandre

Hudba: Mark Korven

USA / Německo / 107 min / akční, horor, sci-fi

Související

ONEMANSHOW: The Movie

Recenze: Film ONEMANSHOW: The Movie je kvůli přesahu do reality nutné vidět opakovaně. Na to ale tak dobrý není

Za doprovodu velkého očekávání a ne zrovna pozitivních prvotních reakcí se po letech rádiového klidu vrátil tvůrce obsahu, který, jak sám Kazma rád prohlašuje, nemá minimálně v Česku obdoby. Ještě ho nezavřeli, a tak je zpět, tentokrát však ne se svým klasickým půlhodinovým formátem, ale filmem určeným pro plátna kin. Filmem, na který se nelze tak úplně dívat jako na film. Filmem, který skutečná má avizovaný přesah do reality. A zároveň filmem, který není tak úplně nutné vidět.
film Asteroid City

RECENZE: Surrealistická komedie Asteroid City má výborné obsazení, ale neosloví každého

Nový snímek Wese Andersona nabízí hvězdné obsazení v čele s Tomem Hanksem, Scarlett Johansson, Tildou Swinton či Edwardem Nortonem. Ač se může zdát, že se jedná o záměr zaujmout široké publikum, tak se Anderson drží své specifické vizuální poetiky, která mnohé diváky může odradit. Nicméně snímek je vizuálně opojný a na velkém plátně skvěle vynikne jeho barevnost a estetika. 

Více souvisejících

recenze Kina filmy horor film "Resident Evil: Raccoon City" žánr: akční sci-fi Falcon (filmová distribuční společnost)

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 1 hodinou

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

D1 stojí už hodiny kvůli hromadné nehodě kamionů. Jeden člověk zemřel

Hromadná nehoda kamionů komplikuje už od půlnoci z úterý na středu provoz na páteřní české dálnici D1. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, havárii nepřežila jedna osoba. Další dva lidé utrpěli zranění. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy