RECENZE: Zombíci a machři po deseti letech. Neztratil druhý Zombieland šmrnc jedničky?

RECENZE – Na některé věci je lepší nespěchat? Uplynulo dlouhých deset let a diváci se konečně dočkali pokračování možná maličko překvapivého komediálního hitu o jedné malé milé zombie apokalypse, která svede dohromady čtveřici nesourodých hrdinů a udělá z nich rodinu. Rodinu, která se po zdánlivě idylické dekádě postapokalyptického soužití dostane do ohrožení.

Přidejte svůj názor

Columbus, Tallahasse, Little Rock a Wichita, celý gang je zpět.
doporučujeme

Little Rock (Abigail Breslin) totiž frnkne s muzikantem a zbytku týmu tak nezbývá než vyrazit na další road trip. Na cestě se zbylá trojice seznámí nejprve s barbínkou Madison (Zoey Deutch) a později i drsnou Nevadou (Rosario Dawson). První z nich se napůl nabourá do už tak rozviklaného vztahu Columbuse (Jesse Eisenberg) a Wichity (Emma Stone), ta druhá naprosto učaruje Tallahasemu (Woody Harrelson). Love Is In The Air chtělo by se povzdechnout, na druhou stranu kdo by po deseti letech v izolaci nezatoužil po lásce?

trailer Zombieland: Rána jistoty | zdroj: YouTube

Rána jistoty, stojí v podtitulu filmu. V kombinaci s dějem, osvědčenými herci i tvůrčím týmem a zachováním formy vyprávění to zní trochu cynicky a trochu jako varování. A ano, děj druhého Zombielandu není nijak originální, postavy jsou klišovité karikatury a vrátí se všechny osvědčené lahůdky jako soubor pravidel pro přežití, cena pro zombie zabíjačku týdne i Tallahasseho patentní hlášky. Na druhou stranu dvakrát do stejné řeky nevstoupíš právě proto, že když už ne řeka, změníš se alespoň ty.

Proto pokračování natočená po dlouhé době většinou nefungují – změnila se doba, změnilo se obecenstvo a změnili se tvůrci, kteří už tak nejsou schopní navázat na svůj původní styl a místo toho se zaměří na nostalgii a vzpomínání na to, jak se jim to kdysi povedlo. To v případě Rubena Fleischera a jeho týmu naštěstí neplatí. Jistě, odkazuje se tu a pomrkává do kamery možná víc, než by bylo zdrávo, na druhou stranu nový Zombieland působí jako nový Zombieland, a ne jako neživý pomník jedničce.

Postavy, které milujete, tu pořád jsou a chovají se jako o deset let starší verze sebe sama. Humor neztratil nic ze své hravosti, údernosti a morbidity. A mix rockových pecek, vykřičené grafiky a zvracejících zombíků, které hrdina semele kombajnem, se snad ani omrzet nemůže (maximálně z něho můžete vyrůst, to už ale není vina filmu jako takového).

Tím nejlepším, co pokračování přinese, ale není návrat staré party, nýbrž přidání blonďaté Madison. Karikatura naivní blbky by v roce 2019 snad už ani fungovat neměla, říkáte si nejspíš. Zejména díky její představitelce Zoey Deutch ale jde o suverénně nejzábavnější postavu filmu, která si pro sebe krade jednu scénu za druhou.

Zombieland nebyl a nikdy nebude převratné filmové dílo. Jde zkrátka o hravou komedii se srdcem (doslova) na dlani, která vám dá přesně to, co od ní čekáte. Koho nebavila jednička, ten ať radši zůstane doma. Pro ostatní platí Columbusovo pravidlo č. 32: Užívejte si maličkosti.

 Celkové hodnocení: 75 %

Zombieland: Double tap (2019)

Hrají: Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone, Abigail Breslin, Zoey Deutch, Rosario Dawson a další

Režie: Ruben Fleischer

Scénář: Rhett Reese, Paul Wernick, Dave Callaham

Kamera: Jung-hoon Jung

Hudba: David Sardy

USA / 97 minut / akční, komedie, horor

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Cats jsou bizarním muzikálem, na který kritici cení zuby

18.01.2020 20:46 Velkolepý muzikál od oscarového Toma Hoopera, režiséra Bídníků a Královy řeči, se potýká s…

Festival Berlinale 2020: První film s českou účastí v soutěži, koprodukční…

17.01.2020 19:24 Festival Berlinale oznámil první film s českou účastí vybraný do soutěžní sekce letošního ročníku,…

Český lev: Nejvíc nominací mají Vlastníci, na paty jim šlape Nabarvené…

15.01.2020 13:29 Nejvíce nominací na filmové ceny Český lev získala tragikomedie Vlastníci režiséra Jiřího Havelky z…

Má šanci získat Oscara i trvalý pobyt v ČR. Zaorálek pomáhá Rusce…

15.01.2020 13:17 Studentka pražské FAMU Darja Kaščejevová (Daria Kashcheeva), jejíž film Dcera byl nominován na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama