RECENZE: Ztracené město chce hlavně bavit a triu Bullock, Tatum, Pitt se to daří

Dobrodružný snímek Ztracené město se inspiruje v klasikách jako Honba za diamantem. Hlavní hrdinka má tvář Sandy Bullock, která se po nějaké době opět vrací ke komedii. Za sparing partnera má Channinga Tatuma a ve snímku se mihne i Brad Pitt, a všichni společně se postaví trochu bláznivému miliardáři s tváří Daniela Radcliffa.

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) je úspěšnou autorkou románů, jež se odehrávají v rozličných exotických místech po celém světě. Sama však sotva opustí práh svého domu. Hlavní hrdina jejich knížek Dash je na obálkách zvěčněn nešikou Alanem (Channing Tatum), který je sice na pohled okouzlující, ale v běžném životě je nepraktický ne-li přímo neschopný.

Alan dostane příležitost změnit své renomé, když Lorettu unese bláznivý miliardář Abigail Fairfax (Daniel Radcliffe). Fairfax si totiž usmyslel, že spisovatelka ve své knize popsala cestu ke Ztracenému městu, jež je opředeno mnoha legendami, podle nichž se v něm ukrývá poklad. Alan se rozhodne svou spisovatelku zachránit, ale vědom si své neschopnosti vezme na cestu i svého trenéra a skutečného dobrodruha Jacka (Brad Pitt).

Děj snímku není zrovna složitý, ale základní premisa funguje docela dobře. Sandra Bullock stále ukazuje, že umí hrát a až překvapivě dobře k ní zapadl Channing Tatum. O kvalitách Brada Pitta asi netřeba nikoho přesvědčovat, ale je trochu škoda, že se na plátně neohřál déle, protože je zdaleka nejzábavnější ze všech postav.

Asi nejslabší postavou je Radcliffův záporák, který je spíše pitoreskní než opravdu zlý a v mnohém evokuje dojem postavičky z animované pohádky pro děti. Dále trochu hapruje dobrodružná dějová linka, kterou s větším či menším úspěchem zachraňuje komediální část. U té se ještě palčivěji ukazuje, že brzké odporoučení Pitta ze scény snímků hodně uškodilo.

Po vizuální stránce jde o řemeslně zvládnutý dobrodružný blockbuster, na který se hezky dívá. Kostýmy jsou zvládnuty taky obstojně a ostatní vizuální atrakce vypadají také velmi slušně. Snímek tak není ničím převratným ani ničím nevyniká, ale i přesto si drží velmi solidní vizuální úroveň.

Ztracené město si neklade žádné přemrštěné cíle, a tak chce hlavně diváka bavit, což se mu daří. Příběh hezky odsýpá a necelé dvě hodiny stopáže utečou příjemně rychle. Divák tak naštěstí nemá příliš času přemýšlet nad obsahem, který se ochotně odporoučel do zákulisí a hlavní scénu přenechal prosté zábavě. Snímek tak sice nikoho příliš nenadchne, ale ani nikoho přímo neurazí a ty drobné nešvary mu člověk celkem s přehledem odpustí. Je to skoro ideální materiál na nedělní odpočinek, při kterém chceme nechat mozek vypnutý. V ostatních případech se raději podívejte na Zemeckisovu Honbu za diamantem, která je o několik úrovní výše, i když jí roky ubraly něco no kráse.

Celkové hodnocení: 60 %

The Lost City (2022)

Hrají: Sandra Bullock, Channing Tatum, Brad Pitt, Daniel Radcliffe, Patti Harrison, Oscar Nuñez, Da'Vine Joy Randolph, Raymond Lee

Režie: Aaron Nee, Adam Nee

Scénář: Oren Uziel, Dana Fox, Adam Nee, Aaron Nee

Kamera: Jonathan Sela

Hudba: Pinar Toprak

USA / 112 min / akční, dobrodružný, komedie

Související

Iveta Bartošová

RECENZE: Málo mě znáš o Ivetě Bartošové pojednává kontextuálně a vyhýbá se laciné dojímavosti

Snad nikdo není s mašinérií bulváru spjatý tolik, jako zpěvačka Iveta Bartošová. Hvězda normalizačního popu, jejíž život byl po revoluci jako na houpačce. Spíš než s pěveckou kariérou si ji spojujeme s vyhořením, nenaplněnými sny a tragickým osudem. Dokumentární minisérie Málo mě znáš se k médií nesčetněkrát omílanému příběhu vrací jinak. Kriticky, empaticky, bez bulvárnosti i sentimentu.

Více souvisejících

recenze filmy Kina film "Ztracené město" Brad Pitt Sandra Bullocková Channing Tatum komedie žánr: akční CinemArt Daniel Radcliffe

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy