Třináct žen obvinilo francouzského herce Gérarda Depardieua ze sexuálního násilí, osahávání a obhroublých návrhů. Dělo se tak podle nich během natáčení v letech 2004 až 2022. Producenti se na základě těchto tvrzení rozhodli stáhnout herce z propagace jeho nového filmu Umami.
Herec se k novým obviněním odmítl vyjádřit, jeho právníci odmítají, že by porušil zákon. Herečky, komparzistky, maskérky nebo techničky u filmu ale popisují velmi podobné chování ze strany 74letého herce.
Údajně měl směrem k nim mít vulgární návrhy, sexuální narážky, mělo dojít i k osahávání pod šaty během natáčení nebo snahu proniknout prsty pod spodní prádlo. Když tehdy dvacetiletá herečka Sarah Brooksová vykřikla ve chvíli, kdy ji herec osahával, ostatní se jen smáli jeho komentáři "vždyť jsi přece chtěla uspět u filmu", popisuje příklady BFM TV.
Na základě těchto obvinění se producenti rozhodli herce stáhnout z propagace jeho nového filmu Umami. Obávají se, že by kauza mohla poškodit výsledek jejich práce.
Film popisuje příběh kuchaře, který odjede do Japonska hledat sám sebe. Depardieu v něm hraje hlavní roli po boku například herce Pierre Richarda. Film Umami jde navzdory kauze do kin už 17. května.
"Nadále obhajujeme tento film a Gérard Depardieu není spojen s jeho propagací," uvedli podle francouzských médií producenti s tím, že si přejí, aby "stovky hodin práce a značná energie, kterou všichni zúčastnění vynaložili, nepřišly nazmar."
Související
Depardieu se nevyhne dalšímu soudu. Herečka po sedmi letech dosáhla svého
Gérard Depardieu je vinen. Za obtěžování ale vyvázl jen s podmínkou
Aktuálně se děje
před 13 minutami
Další z obviněných v kauze pardubického útoku skončil ve vazbě
před 2 hodinami
Pravda o projevech změny klimatu v Česku. Nejde jen o rostoucí teploty
před 3 hodinami
Žena spáchala atentát. Před sto lety chtěla zabít Mussoliniho
před 4 hodinami
Ministerstvo výrazně snížilo cenový strop na pohonné hmoty
před 4 hodinami
USA z NATO nemohou jen tak vystoupit, připomíná americký senátor. Trump k rozvázání smlouvy nemá pravomoci
před 5 hodinami
Pavel: Trump v posledních týdnech poškodil důvěryhodnost NATO více, než Putin za celé roky
před 6 hodinami
Strop na pohonné hmoty s cenami zatím příliš nepohnul. Analytik prozradil, jaký očekává další vývoj
před 7 hodinami
Pokud nedodržíte dohodu, zahájíme vojenskou akci, jakou svět dosud neviděl, vzkázal Trump Íránu
před 8 hodinami
USA nejsou jediné, kdo kvůli příměří nešetří sebechválou. Skutečný vítěz ale leží jinde
před 9 hodinami
Vance v Budapešti po boku Orbána popřel, že se Spojené státy míchají do maďarských voleb
před 10 hodinami
Zelenskyj: Washington záměrně ignoruje důkazy o tom, že Moskva aktivně pomáhá Íránu
před 10 hodinami
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
před 11 hodinami
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
před 11 hodinami
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
před 13 hodinami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
Právě ve chvíli, kdy americký viceprezident JD Vance v Budapešti dokončoval svůj projev na podporu Viktora Orbána, zveřejnil portál hvg.hu výsledky nového průzkumu agentury Median. Ten naznačuje, že nadcházející nedělní volby by mohly skončit drtivým vítězstvím opoziční strany Tisza, kterou vede Péter Magyar. Tato zpráva vnáší do závěru kampaně zcela novou dynamiku.
Zdroj: Libor Novák