Los Angeles - V americkém Los Angeles se předávaly prestižních hudební ceny Grammy. Hned čtyři gramofonky si odnesl britský zpěvák Sam Smith. O největší rozruch večera se ale postarala královna popu Madonna, která fotografům ukázala své pozadí.
Galavečer rozjeli rockoví veteráni AC/DC. Publikum jim tleskalo vestoje, přestože do LA dorazili bez problémového bubeníka Phila Rudd, který na Novém Zélandu čelí obvinění z držení drog.
Král večera Sam Smith v ceny proměnil čtyři ze šesti nominací. Stal se objevem roku, má na kontě nejlepší nahrávku i popovou píseň roku. Třešničkou na Smithově dortu byla cena za nejlepší popové album roku.
"Chci říct, že než jsem udělal tuhle desku, zkoušel jsem všechno. Snažil jsem se zhubnout. Ale uspěl jsem až teprve tehdy, když jsem byl sám sebou," nechal se slyšel Smith.
Jediným zklamáním pro něj prý bylo to, že album roku nezískal on, ale zpěvák Beck. S prázdnou neodešli ani Pharrell Willams, Eminem, Lady Gaga, Beyonce nebo Jay Z. Popová princezna Rihanna překvapila duetem se sirem Paulem McCartneym.
O vzrušení se postarala také Madonna. Královna popu provokovala v odvážných šatech a i když na Grammy dorazila, aby představila svoji novou píseň, největší pozornost na sebe strhla, když fotografům ukázala své pozadí. Šestapadesátiletá zpěvačka zkrátka ví, jak šokovat.
Grammy 2014
Výběr z výsledků
Píseň: Sam Smith: Stay With MeNahrávka: Sam Smith: Stay With MeAlbum: Beck: Morning PhaseObjev: Sam SmithKlip: Pharrell Williams: HappyPopové album: Sam Smith: In The Lonely HourRockové album: Beck: Morning PhaseElektronické album: Aphex Twin: SyroCountry album: Miranda Lambert: PlatinumAlternativní album: St. Vincent: St. VincentR&B album: Toni Braxton & Babyface: Love, Marriage & DivorceHiphopové album: Eminem: The Marshall Mathers LP2
Související
Trumpa naštval moderátor cen Grammy. Na Noaha chce poslat právníky
Ceny Grammy ovládla Taylor Swift. Vytvořila nový rekord
Grammy , Sam Smith (zpěvák) , Beck (zpěvák)
Aktuálně se děje
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
včera
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
včera
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
včera
Pražské metro ovlivní velká prázdninová výluka. Sedm dní budou jezdit autobusy
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.
Zdroj: Jan Hrabě