Ostrava - Devátý ročník mezinárodního festivalu zahájí ve čtvrtek ve 20 hodin na scéně Česká spořitelna stage koncert The Gypsy Queens and Kings, jedné největších hvězd současné romské hudby. Zároveň se rozběhne program na dalších festivalových scénách, informoval Mediafax zástupce pořadatelů Jiří Sedlák.
První večer zahraje také zpěvák José James, a to na New York City stage, novince letošního ročníku. "Mě osobně asi z newyorské scény nadchl nejvíce, nemůžu se jeho delikátního zpěvu naposlouchat," řekla ředitelka a dramaturgyně festivalu Zlata Holušová. Do Ostravy z New Yorku dorazí například punkový bubeník Marky Ramone se svojí kapelou Blitzkrieg, funkový klavírista Don Blackman nebo Fernando Saunders, vyhlášený zpívající baskytarista Lou Reeda. Na scéně se objeví také několik českých hudebníků. "Podařilo se mi přemluvit trumpetistu Laca Décziho a Zuzanu Stivínovou, která nyní žije v New Yorku," řekla Holušová.Hudba na tomto pódiu bude sahat od jazzu a písničkářství až po výbušný punk, ska a funky. "Během těch čtyř dnů na scéně pro 1500 až 2000 diváků vystoupí patnáct zvučných kapel. Je to takový nový festival uprostřed festivalu Colours, který zavede diváky do atmosféry New Yorku," nastínila Holušová.Do Ostravy přijedou kapely z dvaceti zemí. "K nejočekávanějším koncertům festivalu s vyprodanou kapacitou 25 tisíc návštěvníků patří vystoupení kmotra punku Iggyho Popa a jeho The Stooges a obnovených irských The Cranberries," uvedl Sedlák.Tuzemskou premiéru zažijí ze světových hvězd na Colours písničkářka Regina Spektor a kapela Afro Celt Sound System. "Program Colours se vyznačuje velkou různorodostí a pestrostí - od duchovních koncertů v kostele po taneční party s DJs evropskými i bollywoodskými, od praktických workshopů po diskuse, setkání s hudebníky a audiovizuální pořady, od divadel, například La Putyka či DOT504, až po zajímavé filmy či výlety za industriálními památkami. Dětská scéna nabídne hlídání dětí s pohádkovým a výtvarným programem," představil pořadatel.Festival Colours of Ostrava se uskuteční od 15. do 18. července v areálu Slezskoostravského hradu a na výstavišti Černá louka. Podrobnosti včetně programu najdou zájemci na www.colours.cz.
Související
První Vary bez Bartošky. Začal 59. ročník filmového festivalu
Kam vyrazit v létě? Přehled největších tuzemských hudebních festivalů
Aktuálně se děje
před 52 minutami
Žena spáchala atentát. Před sto lety chtěla zabít Mussoliniho
před 2 hodinami
Ministerstvo výrazně snížilo cenový strop na pohonné hmoty
před 2 hodinami
USA z NATO nemohou jen tak vystoupit, připomíná americký senátor. Trump k rozvázání smlouvy nemá pravomoci
před 3 hodinami
Pavel: Trump v posledních týdnech poškodil důvěryhodnost NATO více, než Putin za celé roky
před 3 hodinami
Strop na pohonné hmoty s cenami zatím příliš nepohnul. Analytik prozradil, jaký očekává další vývoj
před 4 hodinami
Pokud nedodržíte dohodu, zahájíme vojenskou akci, jakou svět dosud neviděl, vzkázal Trump Íránu
před 5 hodinami
USA nejsou jediné, kdo kvůli příměří nešetří sebechválou. Skutečný vítěz ale leží jinde
před 6 hodinami
Vance v Budapešti po boku Orbána popřel, že se Spojené státy míchají do maďarských voleb
před 7 hodinami
Zelenskyj: Washington záměrně ignoruje důkazy o tom, že Moskva aktivně pomáhá Íránu
před 8 hodinami
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
před 8 hodinami
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
před 9 hodinami
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
před 10 hodinami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
včera
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
včera
Írán prosil o příměří, zastaví obohacování uranu. Chameneí je po útocích znetvořený, prohlásil Hegseth
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Írán v rámci vyjednaného příměří přistoupil na klíčovou podmínku, kterou v minulosti striktně odmítal – úplné zastavení obohacování uranu. Trump na své sociální síti Truth Social uvedl, že Spojené státy budou s Íránem úzce spolupracovat na odstranění veškerého jaderného materiálu. Podle jeho slov USA pomohou „vykopat“ a zlikvidovat vysoce obohacený uran, který zůstal pohřben v troskách íránských zařízení po loňských náletech.
Zdroj: Libor Novák